Sapphire Nitro+ 5700XT vs Sapphire Nitro+ 5700XT SE

Ranger1

Hectopat
Merhabalar ekran kartı alacağımda MSI Gaming X, Gigabyte ve Sapphire Nitro+ modelleri arasında kaldım ancak başlıkta belirttiğim gibi Sapphire kısmında SE modeli bulunuyor sadece fanlara RGB eklenmiş hali mi bu aralarında 400 TL yerine göre biraz daha artan fiyat farkı var. SE daha mı iyi, iyiyse farkı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
SE modelinin Nitro+ modelinden 2 farkı var
1.RGB fan
2.GPU Boost Clock ( Nitro+:2010MHz- Nitro+ SE:2035MHz)
Benim görüşüm sadece satış politikası.İkiside eşit performansta kartlar.
Gigabyte modeli ısınan bir kart diye biliyorum.En iyi soğutma Nitro+ serisinde

RGB ışıklı fanları ve ufak frekans farkı için 400TL fark verilmez.

Düz Nitro+ alırsın ha RGB fanları çok beğendiysen bile buradan fan alırsın 160TL cebinde kalır.
Mantıklıymış. Peki bunu alırsam ben monte edersem garantiden çıkmazmı ozaman? Birde sonrada RGB fan ekleyince anakart, ram vs. Senkronize oluyor mu, Armory Createde RGB şeridini değiştirip fanlar ayrı telden çifte telli oynamasın.🤣

Mantıklıymış. Peki bunu alırsam ben monte edersem garantiden çıkmazmı ozaman? Birde sonrada RGB fan ekleyince anakart, ram vs. Senkronize oluyor mu, Armory Createde RGB şeridini değiştirip fanlar ayrı telden çifte telli oynamasın.🤣
Garantiye gideceği zaman eski fanları takarsınız, olur biter.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı