Sapphire Nitro + RX590 ile MSI Radeon RX 6600 Mech 2X takas yapmak

RedSea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi, iş yerinden bir arkadaşım mining ile uğraşıyor. Sami miyiz, kartı 1-2 ay önce almış ve benim de oyuncu olduğumu biliyor. Araştırdığım kadarıyla RX 6600 benim karttan çok daha güçlü. Gel direkt takas yapalım, benim de işime yarar senin de dedi. Sizce direkt takas yapayım mı?

Mining yapılmış bir kart ise performansına bakın önce.
Mining yapılmış kartın garanti dışı kaldığını da ayrıca belirteyim.
2 ayda karta bir şey olur mu ? Olur dersek yanlış, olmaz dersek yine yanlış. Kullanım şekli, çalışma sürecindeki ısısı ve ne kadar süredir durmadan çalışmış öğrenmek lazım.

Ezbere yapılacak bir iş değil. Babanın diğer evladı değil sonuçtu bu. Çıkarı olmasa böyle bir şeye kalkışmaz.

Mining yapılan kartın servis tarafından tespit edilmesi mümkün değil öncelikle onu düzelteyim. Sizin kartınız 32 33, onun kartı 29 mhs veriyor bu nedenle takas istemiş gibi duruyor ama yine de çok mantıklı gelmiyor onun tarafından bakınca takas etmek. Kartta bir sorun var mı yok mu iyice kontrol edin.

1-2 tane donanım satan site yalandan yazmış oraya, bir ekran kartıyla oyun mu oynanmış, render mı yapılmış yoksa mining mi kimse anlayamaz ve sorgulayamaz. O zaman 2 gün sistemine mining virüsü giren herkesin kartı garanti dışı kalırdı. Böyle bir durum söz konusu değil.

Yukarıdaki arkadaş yanlış bilgi vermiş kart garanti dışı kalmaz. Kartın performans testlerini yaptırın ısısında vs sorun yoksa güzel takas olur.

Mining yapılmış bir kart ise performansına bakın önce.
2 ayda karta bir şey olur mu ? Olur dersek yanlış, olmaz dersek yine yanlış. Kullanım şekli, çalışma sürecindeki ısısı ve ne kadar süredir durmadan çalışmış öğrenmek lazım.

Ezbere yapılacak bir iş değil. Babanın diğer evladı değil sonuçtu bu. Çıkarı olmasa böyle bir şeye kalkışmaz.
Anladım hocam, beraber bağlantı kurduk ve kart 64 derecede çalışıyor. Panelden gösterdi.

Direkt takas mı yapmalıyım yoksa amazon jp den sıfır kart alıp elimdeki kartı satmak mı mantıklı olur?

Arkadaşlar garanti dışı kalma durumu yok diyorsunuz da hiç mi kaynak araştırmıyorsunuz.

Tartışmak için yazmıyorum bu yazıda size.

Yukarıdaki bir arkadaş virüsten bahsetmiş. Allah aşkına virüsten bahseden arkadaş gpu tüketimini görmeyecek mi bu virüsü yiyen kişi.

Mining sistem kuranların ekran kartım garanti dışı kaldı diye onlarca konusu ve kaynağı var.

Kendi bire bir tanıdığım bir kişi var.
Şu an 58 tane ekran kartına sahip.
Geçtiğimiz yıl 13 tane yeni eklediği ekran kartları arıza verdiği için servise gitti.
Hepsinde performans düşüklüğü sebebiyle.
Servis raporunda yazan yazıyı birebir gören biriyim.

Hatırlarsanız eğer bu sistem yüzünden ekran kartlarında garanti kapsamı güncellemeleri oluşuyor ve gelmeye başladı.

Hatta 6 aylık bir destek garantisi ile sınırlı kalacağı dahi söylemler oldu bu tür işlemde kullanım olduğunda.

Konu sahibi arkadaşa dönüşümü yazayım şimdi.
Sıfır ekran kartı almak mantıklı. Ancak şöyle bir durum var. Kur sebebi ile ne alacaksın bunu değerlendirmek lazım.
Bütcen varsa paraya kıyıp al.
Yurtdışından kart getirebilen ve kullanım tecrübesi olan birkaç arkadaş var. Onların konularına bak. Bu konuda bir şey diyemiyorum böyle bir tecrübem olmadığı için.

Takas mantıklı.
Ancak iyi incelemek lazım kartı.
Önceki yorumda dedim.
Kullanım kaynaklı sonradan karşına negatif bir durum çıkma durumu olur veya olmaz buna bir şey diyemiyorum.
Ancak şu an senin dediğin gibi arkadaşın kartı senin kartından daha değerli şu an.

Ancak mining için senin kart o karta göre daha değerli.
Yukarıdaki bir yorumda arkadaş belirtmiş zaten.

Arkadaşlar garanti dışı kalma durumu yok diyorsunuz da hiç mi kaynak araştırmıyorsunuz.

Tartışmak için yazmıyorum bu yazıda size.

Yukarıdaki bir arkadaş virüsten bahsetmiş. Allah aşkına virüsten bahseden arkadaş gpu tüketimini görmeyecek mi bu virüsü yiyen kişi.

Mining sistem kuranların ekran kartım garanti dışı kaldı diye onlarca konusu ve kaynağı var.

Kendi bire bir tanıdığım bir kişi var.
Şu an 58 tane ekran kartına sahip.
Geçtiğimiz yıl 13 tane yeni eklediği ekran kartları arıza verdiği için servise gitti.
Hepsinde performans düşüklüğü sebebiyle.
Servis raporunda yazan yazıyı birebir gören biriyim.

Hatırlarsanız eğer bu sistem yüzünden ekran kartlarında garanti kapsamı güncellemeleri oluşuyor ve gelmeye başladı.

Hatta 6 aylık bir destek garantisi ile sınırlı kalacağı dahi söylemler oldu bu tür işlemde kullanım olduğunda.

Konu sahibi arkadaşa dönüşümü yazayım şimdi.
Sıfır ekran kartı almak mantıklı. Ancak şöyle bir durum var. Kur sebebi ile ne alacaksın bunu değerlendirmek lazım.
Bütcen varsa paraya kıyıp al.
Yurtdışından kart getirebilen ve kullanım tecrübesi olan birkaç arkadaş var. Onların konularına bak. Bu konuda bir şey diyemiyorum böyle bir tecrübem olmadığı için.

Takas mantıklı.
Ancak iyi incelemek lazım kartı.
Önceki yorumda dedim.
Kullanım kaynaklı sonradan karşına negatif bir durum çıkma durumu olur veya olmaz buna bir şey diyemiyorum.
Ancak şu an senin dediğin gibi arkadaşın kartı senin kartından daha değerli şu an.

Ancak mining için senin kart o karta göre daha değerli.
Yukarıdaki bir yorumda arkadaş belirtmiş zaten.
Tek bir soru soracağım. Servis mining yapıldığını nasıl anlayacak?

@Mevlüt Çetinkaya eleman gitmiştir ekran kartını "kardeş bu düşük Mh/s veriyor" diye dümdüz yolladıysa sen ne anlatıyorsun diye bir kılıf uydurmuşlardır veya 13 tane kartı tek celsede göndermiştir o da ben mining yapıyorum diye bağırır. Biz de biliyoruz MSI ve Gigabyte gibi firmaların bu sene "sınırlı" garanti diye bir mevzu çıkardıklarını ama kazın ayağı öyle değil.

2017-2018'de ASUS da aynısını yaptı mining yapıldı mı diye dümdüz soruyorlardı hayır diyordun aynen işleme alıyorlardı. Virüs gayet basit anlamayan anlamaz herkes bilgisayar uzmanı mı, oyun bilgisayarı alan kaç kişi bugün boşta kullanımı takip ediyor veya bunu önemsiyor. Ben bunu örnek olarak verdim zaten mining donanımdan tespit edilemiyor. Belki stüdyom var 1 ay render yaptım, fanlara sayaç takıp dönüş sayısına mı bakacaklar?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı