Sapphire Nitro + RX590 ile MSI Radeon RX 6600 Mech 2X takas yapmak

Tek bir soru soracağım. Servis mining yapıldığını nasıl anlayacak?
BIOS değişimi, mining ile ciddi uğraşan kişiler zaten bunu yapıyor ve buradan patlıyor direkt olarak.

Termal macun kalıntısına bakarlar.
Bir termal macun kolay kolay özelliğini yitirmez. Hele fabrika çıkışı macunlar artık eskisi kadar kısa gitmiyor. Uzun vadede çok yüksek sıcaklıklara çıkmıyorsanız dayanır.
Mining için kullanılan ürünler minimum 70 derece altını olduğunu hiç görmedim ben.
Bu sıcaklıkla sürekli çalışan ve hiç kapanmadan devam eden bir kartta macun dayanır mı?

Performans kaybına bakarlar gerekirse macun yenileyip.
Durum devam ederse devre kontrolü yaparlar.

Kesin emin değilim ama arkadaşım 2 kartında şuna şahit oldum.
Kararma gördüm ciddi anlamda.
Başka bir karta baktım daha azdı bu kararma.
Belki bu kararmadan anlayabilirler.

GPU çekirdeğinin performans işlevine bakarlar testlerde.

Mining işinde kullanılan kart kumar oynamak gibidir.
Bir bakarsın 2 yıldır kullanılan kart 6 aydır kullanılan karta göre hiç sorun yaşatmaz.
6 aylık kart elinde kalır 2 yıllık kart ile devam edersin.

Sıfır aldığımız cihazlarda GPU arızası yaşıyoruz yeri geldiğinde. Servis raporunda GPU arızası adı altında değişim veya iade kararı çıkıyor sonra.

Benim düşünceme ve mantığa dayanarak garanti dışı kalma olayı saçma.
Sonuçta ortalıkta bir hak var. Ancak Türkiye şartlarında ezilmeye mahkum etmeye çalışan bir zamandayız.
At gözlüğü ile bakmamak lazım. Hak hukuk tanınmayan bir süreçte tüketici ve satıcı ciddi zararlara girdi girmeye devam ediyor ne yazık ki.

BIOS değişimi, mining ile ciddi uğraşan kişiler zaten bunu yapıyor ve buradan patlıyor direkt olarak.

Termal macun kalıntısına bakarlar.
Bir termal macun kolay kolay özelliğini yitirmez. Hele fabrika çıkışı macunlar artık eskisi kadar kısa gitmiyor. Uzun vadede çok yüksek sıcaklıklara çıkmıyorsanız dayanır.
Mining için kullanılan ürünler minimum 70 derece altını olduğunu hiç görmedim ben.
Bu sıcaklıkla sürekli çalışan ve hiç kapanmadan devam eden bir kartta macun dayanır mı?

Performans kaybına bakarlar gerekirse macun yenileyip.
Durum devam ederse devre kontrolü yaparlar.

Kesin emin değilim ama arkadaşım 2 kartında şuna şahit oldum.
Kararma gördüm ciddi anlamda.
Başka bir karta baktım daha azdı bu kararma.
Belki bu kararmadan anlayabilirler.

GPU çekirdeğinin performans işlevine bakarlar testlerde.

Mining işinde kullanılan kart kumar oynamak gibidir.
Bir bakarsın 2 yıldır kullanılan kart 6 aydır kullanılan karta göre hiç sorun yaşatmaz.
6 aylık kart elinde kalır 2 yıllık kart ile devam edersin.

Sıfır aldığımız cihazlarda GPU arızası yaşıyoruz yeri geldiğinde. Servis raporunda GPU arızası adı altında değişim veya iade kararı çıkıyor sonra.

Benim düşünceme ve mantığa dayanarak garanti dışı kalma olayı saçma.
Sonuçta ortalıkta bir hak var. Ancak Türkiye şartlarında ezilmeye mahkum etmeye çalışan bir zamandayız.
At gözlüğü ile bakmamak lazım. Hak hukuk tanınmayan bir süreçte tüketici ve satıcı ciddi zararlara girdi girmeye devam ediyor ne yazık ki.
BIOS olayını çoğu madenci bazı kartlar dışında yapmıyor ki ona da eski BIOS'unu atarsa garanti anlayamaz. Sıcaklık konusunda dediğinin tam tersi düzgün UV ile mining yapılırken cihazlar 40-50 derece gibi gayet iyi sıcaklıklarda çalışırlar. Bir başka patladığın konuda performans noktasında. Ben daha hiç mining yapılıp performansı azalan kart görmedim ki görmeyeceğim de. Mining yapılırken kart oyuna göre çok daha az zorlanır. Tek farkı uzun süreler çalışmasıdır. Mesela ben 24 saat oyun oynasam voltaj ve hız dalgalanması olduğu için kartı mininge göre daha fazla yormuş olurum. Yani bozulacak kart oyun da bozulur miningde de. Bu tamamen şans. Garanti konusunda da sen söylemediğin sürece kartla mining yapıldığını anlayamazlar hiç bir şekilde. Bu dediğin sorunlar sadece mining yapılan kartlarda çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı