Sapphire Pulse RX 6600 XT 22.11.2 overclock ayarları

Uzun süre o şekilde kullandım, değişen bir şey olmadı. Sistem açılırken siyah ekranda kalması problem o da OC dan mı kaynaklanıyor bilemedim.

Varsayılana döndürüp bir süre deneyebilirsin. Hiç olmuyorsa ondan kaynaklıdır diyebiliriz.

Sapphire RX 5600XT kullanıyorum AMD onerdiği overlock ayarları var kullansam ne kadar performans artışı olabilir ki.

Deneme yanılma yapmak zorundayım sanırım.

İdeal değerleri sen bulacaksın artık.

2750 mhz core clock
2250 mhz m. clock
1125mv ve %20 power limit ile 2 saat God Of War oynadım bir problem olmadı. Tabi diğer testleri de yaptım sorun yok. Isı değerleri hep 70 altında. Oc ile alakalı olması garip geliyor sistem başlarken siyah ekranda kalmasının bazı startup larda. Dediğin gibi varsayılan şekilde başlatarak bir süre gözlemleyeceğim.

2750 mhz core clock
2250 mhz m. clock
1125mv ve %20 power limit ile 2 saat God Of War oynadım bir problem olmadı. Tabi diğer testleri de yaptım sorun yok. Isı değerleri hep 70 altında. Oc ile alakalı olması garip geliyor sistem başlarken siyah ekranda kalmasının bazı startup larda. Dediğin gibi varsayılan şekilde başlatarak bir süre gözlemleyeceğim.

Bunun aynısı stok ayarlarında çok eski güç kaynağına sahip birisinde de oluyordu, sistemi 2 kere başlatıyordu her defasında. Değiştirince düzelmişti.

Bunu şuna yoruyorum güçle ilgili anomaliler olunca AMD kartlar ilk açılışta siyah ekran verebiliyor.

Bende de mesela hep default hem de kendi yaptığım ve %100 streste 1-2 saat çökmeyen ekran kartı nadir anlarda watmann yiyor. Güç kaynağıyla alakalı olabilir mi acaba? Bundan önce RX5500XT vardı ve onunla hiç watmann yaşamamıştım. 6600XT biraz garip davranıyor. Bazen siyah ekrana sokuyor ama genelde masaüstü restartlanıyor ve bilgisayarı kullanmaya devam ediyorum.

Son düzenleme:
Bende de mesela hep default hem de kendi yaptığım ve %100 streste 1-2 saat çökmeyen ekran kartı nadir anlarda watmann yiyor. Güç kaynağıyla alakalı olabilir mi acaba? Bundan önce RX5500XT vardı ve onunla hiç watmann yaşamamıştım. 6600XT biraz garip davranıyor. Bazen siyah ekrana sokuyor ama genelde masaüstü restartlanıyor ve bilgisayarı kullanmaya devame diyorum.

Tarayıcılardan donanım hızlandırmayı kapatmak, herhangi bir sebeple Wattman hatası verdiğinde de sistemi yeniden başlatıp devam etmek şimdilik denenebilecek şeyler.

Overclock yaparken şunu da öğrendim, ilk Wattman hatasını aldığında yeniden başlatana kadar rayına oturmuyor sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı