Sapphire Pulse RX580 8 GB vs MSI RX580 Armor

Akay Uzun

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir sistem toplayacağım ama ekran kartı olarak hangisini almalıyım pek karar veremedim. Sizce Sapphire Pulse RX580 mı yoksa MSI RX580 Armor mu?

Sadece bu iki seçenek var ise Sapphire Pulse öneririm.

Ama imkan varsa ikiside değil. Benim bulduğum fiyatlara göre ikisi de 2000 TL civarında. Kesinlikle ikisi de alınmaz. Bütçeyi biraz daha aşıp 1660 Super almanızı öneririm.

Sadece bu iki seçenek var ise Sapphire Pulse öneririm.

Ama imkan varsa ikiside değil. Benim bulduğum fiyatlara göre ikisi de 2000 TL civarında. Kesinlikle ikisi de alınmaz. Bütçeyi biraz daha aşıp 1660 Super almanızı öneririm.
Aslında biraz baktım da fiyat olarak yakınlar 1660 süper de düşünebilirim sağol
Peki RX580 ile 1660 Super arasındaki fps farkı ne kadar olur?

Baktım biraz yaklaşık olarak 10FPS kadar fark ediyormuş 1660 Super bakmaya başlayacağım.
Sırf FPS değeri dolayısıyla değil. NVIDIA, daha sağlam bir yazılım desteği sunar. AMD'nin driver sorunlarıyla uğraşmamış olursunuz. 1660 Super, RX580'e oranla daha az güç tüketen bir kart. Yani daha düşük güç değerine sahip bir güç kaynağıyla bile kullanabilirsiniz.

Sırf FPS değeri dolayısıyla değil. NVIDIA, daha sağlam bir yazılım desteği sunar. AMD'nin driver sorunlarıyla uğraşmamış olursunuz. 1660 Super, RX580'e oranla daha az güç tüketen bir kart. Yani daha düşük güç değerine sahip bir güç kaynağıyla bile kullanabilirsiniz.

AMD'nin yazılım desteğinin sorun çıkardığını bu forumda çok gördüm ama güç değerini bilmiyordum sağ ol.

Geri
Yukarı