MSI RX580 Armor OC 8 GB alınır mı?

Hocam bu hafta 570 Armor'dan Sapphire 5600'e geçtim. Bence o fiyata çıkmışken 5xx almayın. Evet ısınma sorunu var hadi onu UV falan ile çözdünüz diyelim 5xx kartlar birçok problem yüzünden cidden kumar sayılır. 5xxx serisi çok daha stabil çok daha soğuk, ikide bir ekran kartı değiştirilmediği için bence biraz daha bütçe artırıp mümkünse Sapphire 5600, değilse uygun bir 5500 alın rahat edin.

Onun yerine bunu al. Daha yeni, daha performanslı ve 7nm teknolojisi ile üretildi;

Herkese cevaplar için teşekkürler.

Şunu eklemeyi unuttum ki işlemcim i5 6500. Şu an yükseltme yapma şansım yok ve ekran kartım bozulduğu için acil almalıyım.

Rx 580 darboğaz için sınır deniyordu. O yüzden hep 580 alacağım diye kurmuştum. 5500 xt darboğaz yapar mı yeni nesil falan diye?

Bir de techburada gibi satıcılardan alışveriş yapmıyorum. Hepsiburada'nın kendisi satıyor 1700'e sapphire pulse 5500 xt onu önerir misiniz darboğaz sorusuna yapmaz dersen tabii.

Son olarak 4 gb olayını da sorayım.. bu devirde 5500 xt için yeterli olur mu? (ağır oyunlar oynayacağım cod,bf,rdr2 gibi..)

Teşekkür ederim.

Şunu eklemeyi unuttum ki işlemcim i5 6500. Şu an yükseltme yapma şansım yok ve ekran kartım bozulduğu için acil almalıyım.

Rx 580 darboğaz için sınır deniyordu. O yüzden hep 580 alacağım diye kurmuştum. 5500 xt darboğaz yapar mı yeni nesil falan diye?

Bir de techburada gibi satıcılardan alışveriş yapmıyorum. Hepsiburada'nın kendisi satıyor 1700'e sapphire pulse 5500 xt onu önerir misiniz darboğaz sorusuna yapmaz dersen tabii.

Son olarak 4 gb olayını da sorayım.. bu devirde 5500 xt için yeterli olur mu? (ağır oyunlar oynayacağım cod,bf,rdr2 gibi..)

Teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda GTX 1650S ile i5 6500 performans testi gerçekleştirilmiş, 1650S 5500XT 4GB ekran kartına denk olduğu için darboğaz yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Ağır oyunlar oynayacağınızı belirtmişsiniz, bu yüzden 5500 XT'nin gücünden yararlanıp ayar yükseltebilmek için 8GB VRAM'li modeli almanız sizin için daha iyi olur.

Teşekkür ederim.
1 aydır filan ASUS DUAL RX580 8GB OC modelini kullanıyorum. Otomatik fan ayarında en yüksek 80 dereceyi görüyor. O da RDR 2'de filan bir çok oyunda 70 derece stabil çalışıyor otomatik fan ayarında. İncehesap gaming gecesinde 1350 liraya almıştım. Bu model içinde ısınma sorunlu deniyor.
RX5500 ise bir çok oyunda neredeyse birebir performans veriyor rx580 ile. yani rx580 senin için darbogaz yapmayacaksa 5500'de yapmayacaktır.

ayrıca ASUS DUAL RX580 8GB modeli 26 oyunda test ettim. sıcaklık değerlerine bakabilirsin. ayrcıa hangi oyunda max ayarlarda 4gb vrami aşıyor ona da bakabilirsin. Otomatik fanda:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şunu eklemeyi unuttum ki işlemcim i5 6500. şu an yükseltme yapma şansım yok ve ekran kartım bozulduğu için acil almalıyım.

RX 580 darboğaz için sınır deniyordu. O yüzden hep 580 alacağım diye kurmuştum. 5500 XT darboğaz yapar mı yeni nesil falan diye?

Bir de techburada gibi satıcılardan alışveriş yapmıyorum. Hepsiburada'nın kendisi satıyor 1700'e Sapphire Pulse 5500 XT onu önerir misiniz darboğaz sorusuna yapmaz dersen tabii.

Son olarak 4 GB olayını da sorayım. Bu devirde 5500 XT için yeterli olur mu? (Ağır oyunlar oynayacağım CoD, BF, RDR2 gibi..)

Teşekkür ederim.

Ben i5 7400 ile RX 590I sikintisiz kullaniyorum pek bir darbogaz olmaz zaten i5 6500 ile i5 7400 ayni islemci.

Ne kadar çok ısı o kadar performans düşüklüğü demek. Bahsettiğin ekran kartının termal tasarımı başarı değil.

Buradan da incelyebilirsiniz.

Adamın sesi çok güzel güzeldi aldım biskuvimi izliyorum.

Bu videoda GTX 1650S ile i5 6500 performans testi gerçekleştirilmiş, 1650S 5500XT 4GB ekran kartına denk olduğu için darboğaz yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Ağır oyunlar oynayacağınızı belirtmişsiniz, bu yüzden 5500 XT'nin gücünden yararlanıp ayar yükseltebilmek için 8GB VRAM'li modeli almanız sizin için daha iyi olur.

5500 XT 8 GB için 1930 TL dedikten sonra bu sefer de bu ilana denk geldim fiyat çok iyi. Ama darboğaz yaşanacağını söyleyenler var baya. Attığınız videoda CPU hep 100'de 100. Darboğaz yaşanmadığını nasıl anlıyoruz bu videodan? Ramlerim de tabii sistem eski olduğu için 2133 mhz 2x8

GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

Darboğaz yaşanmadığını nasıl anlıyoruz bu videodan?
GPU kullanımı %95 ve üstüyse darboğaz yok demektir.
5500 XT 8 GB için 1930 TL dedikten sonra bu sefer de bu ilana denk geldim fiyat çok iyi. Ama darboğaz yaşanacağını söyleyenler var baya.
Eğer ilerde işlemci yükseltecekseniz 1660 Super'i alabilirsiniz. Ancak şimdiki işlemciniz ile darboğaz yapar.

Yeni işlemci alana kadar 1080p'de tüm ayarları ultra yaparak darboğaz miktarını biraz indirebilirsiniz. Yeni işlemci alınca da darboğazsız kullanırsınız.

GPU kullanımı %95 ve üstüyse darboğaz yok demektir.

Eğer ilerde işlemci yükseltecekseniz 1660 Super'i alabilirsiniz. Ancak şimdiki işlemciniz ile darboğaz yapar.

Yeni işlemci alana kadar 1080p'de tüm ayarları ultra yaparak darboğaz miktarını biraz indirebilirsiniz. Yeni işlemci alınca da darboğazsız kullanırsınız.

Videoda CPU genelde 100 ama GPU'da 95 civarlarında olduğu için ufak ufak darboğazlar yapıyor anladığım kadarıyla ama kartın içine de etmiyor gibi sınırın da sınırı gibi yani.. biraz düşüneyim teşekkür ederim.

Videoda CPU genelde 100 ama GPU'da 95 civarlarında olduğu için ufak ufak darboğazlar yapıyor anladığım kadarıyla ama kartın içine de etmiyor gibi sınırın da sınırı gibi yani.. biraz düşüneyim teşekkür ederim.
CPU %100 olsa bile ekran kartı %95 ve üstüyse darboğaz yoktur, ama işlemci sınırdadır. Bunun anlamı daha yüksek bir kart takıldığı takdirde bir miktar darboğaz olacak demektir.

Geri
Yukarı