Sapphire r9 280x coil whine

Daha fazla  
Arkadaşlar artık gına geldi. Lanet olsun bu kasayı aldığım güne. Dün sapasağlam bıraktığım bir kasa 1 gün içinde neden bu kadar sorun meydana çıkarır? Hiç anlamıyorum gerçekten. Arkadaşlar şimdide coil whine sorunu baş göstermeye başladı. Kasa 1 ay önce geldi. İkincihafta bu sorunlar başlamıştı. Ama DVI kablosunun kasaya çok baskı yaptığını ve bu sesin meydana çıktığını öğrendikten sonra HDMI kablo aldım. Sorun düzeldi ve 3-4 gün kadar sorunsuz kullandım. Bugün sabah kalktıgımda coil whine sorunu tekrar ortaya çıktı. Eskiden bağlantı kablosunu çıkarınca ses seda kalmıyordu. Ama artık hiç kesilmiyor sadece fan %50 ve altında çalışırken sessiz çalışıyor. Bide birşey farkettim ekran kartının birinci fanını durdurunca ses seda kesiliyor. Sorun nedir sizce ?

Coil whine üretim hatasıdır ve ürünü iade etme veya değiştirme hakkınız vardı tabi 1 ay geçtiği için bir şey diyemem.

Ekran kartında coil whine sorunu var. Cızırtı sesi çıkarıyor diye sorunu aldığınız yere bildirip servise yollamalısınız bence.

Eski konuları gezerken @Silinen üye ın yazısını gördüm ve kartı stress teste soktum 10 dakika geçtikten sonra durdurdum ve şuan ses sadece kafamı kasaya yapıştırınca duyuluyor. Gerçekten hayret verici bir durum arkadaş teknoloji geliştikçe sorunlarda o bir o kadar artıyor :mad:

Sorun geri başladı. Neutral 4-5 saat testten sonra birinin çözümünün geçtiğini söylemiş. Gece yatarken sabaha kadar stresste bırakıcam kartı. Allah'a emanet çalışacak inşallah yanmaz :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı