SAPPHIRE R9 280X TOXIC mi ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. mi ?

bluewolf

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Geçen ay konu açmıştım sistem alacaktım maalesef doların yükselişi benim için kötü oldu ama yeni nesil ekran kartlarının gelişi kafamı biraz kurcaladı.

Şimdi iki kart arasında kaldım:

ASUS
VATAN COMPUTER - ASUS - GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

SAPPHIRE
VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - R9 280X TOXIC GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

Yardım ederseniz sevinirim. :)

(Sizde başka ekran kartı önerebilirsiniz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans farkı yok ama GTX 770 ASUS olduğundan ötürü GTX 770 derim.

Recep abi 2 kartta Asus olsaydı eğer hangisini önerirdin? Bu soru yeni sistem toplayan veya ekran kartını değiştirmek isteyen herkezin merak ettiği bir soru.

Sizin "AMD EMEA MPU, GPU ve Chipset Satış Müdürü Neil Spicer" ile gerçekleştirdiğiniz röpörtajda mantle tekneloji ile konuştunuz. Bir technopat olarak, sana bu teknoloji içi dolu mu geliyor yoksa boş mu?

Bu iki kart arasında çoğunluk GTX 770 seçiyor ama, mantle teknolojisi çoğu insanın kafasını karıştırıyor. Sonuç büyük bir kararsızlık.

Bu konuda açıklama yaparsanız harikulade olur.

Sapphire'in "Toxic" olarak adlandırdığı soğutma yöntemi ASUS'un DirectCU II'sine göre daha üst seviyede. Testlere de baktığımızda, Toxic modelinin gerek DCU II'den, gerek DCU II TOP'tan daha performanslı olduğunu görüyoruz. Bu nedenle ben Sapphire diyorum.

GTX 770. BF4'ün AMD desteği olmasına rağmen sadece 3 fark atabilmiş. NVIDIA çok başarılı bir kart.

bf4-fps.gif

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı