ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. vs SAPPHIRE R9 280X TOXIC

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi biriniz diyor, 10-15 fps artacak ileriki zamanlarda diyor, biriniz diyor şimdi için konuşalım.

Kesin olmayan birşey hakkında kesin bilgi veriyorsun. 10-15 fps artacağını kim söylemiş, sadece bir tahmin bu.

Şimdi için konuşursak da GTX 770, R9 280X'i geçiyor mu? Geçiyor. Daha ne mantığı var konuşmanın? Kesin bir bilgi yokken öyle böyle diyorsunuz.

Zaten şuan bile battlefield 4 de 9 fps fark atıyor. Ve mantle ile ilgili düşünürsek ekran kartların da %30 a varan fazla dan performans söz konusu olucak. Şimdi biz buna rahat bi en az 10 fps fark diyebiliriz. Ve benchmark testleri yerine videoları izlerseniz r9 280x tocix battlefield 3 de olmak üzere tüm oyunlar da asus gtx 770 i geçiyor. Artık gtx 770 zamanı bitiyor ve yeni vram ile r9 280x e yerini kaptırıyor.

Bakalım gerçekten öyle olacak mı ? AMD'nin böyle ara gaz vermeleri meşhurdur :)

Hocam bunlar iddea değil, bunlar amd den gelen bilgiler olup ve kesin net bilgiler içeriyor. Salı günü kaveri işlemciler piyasa içine girdiğin de mantle teknolojisi ile harici ekran kartı takma dan çoğu oyunları orta veya low ayarlar da açabilecek bir grafik kartı var.

Herşeyi Mantle'a bağlamışsınız, çok başarılı olacağı da kesin değil.

Mantle teknolojisi yakın zaman da çıkıcak olan mantle destekli oyunlar ile performansını sergilemek istiyor. Ve geçtiğimiz günler de kaveri işlemciler ile yeni nesil bir çağ atlanacak :D

Gtx 770 ->256bit, çekirdek hızı 1150, bellek hızı 7010

R9 280x -> 384bit, çekirdek hızı 1000, bellek hızı 6000

Bit değeri r9 280x te daha yüksek olmasına rağmen stok halde frekansları daha düşük.

Veri iletimi ( frekans x bit ) çarpımı tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum ama göz önünde bulundurulması gereken değerler.

1 gb ram farkı da onemli tabi, yani benim de kafam karışık.

Frekans x bit carpimindan anlayan arkadaş bu yorumuma cevap verebilir mi ?

Teşekkürler. (Dün tşk. Ler yazdığım için 1 gün ceza aldım :))

Hiç mi okumazsınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı