ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. vs SAPPHIRE R9 280X TOXIC

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2014 Ces fuarında MANTLE hakkında yapılan haberlerden dolayı bu kadar emin konuşuyorum. MANTLE diye bir şey olmasa bile R9 280x derdim konsollorda artan grafik kalitesini hiç kimse yalanlayamaz . Şuan 2gb vram 1080p kalitesinde ucu ucuna yetiyor bunu nasıl görmezden geliyosun ?

Ve şunuda ekleyeyim . Farkındaysan konsolların hakimiyeti artık AMD ' de bunuda göz önünde bulundur .

R9 270X sipariş veren biri olarak nVidia'nın geliştirdği G-Sync'nin Mantle'den iyi olacağına inanıyorum. Eğer arkadaş ileride G-Sycn satın alıp monitörüne takarsa nVidia alsın derim. Tabi G-Sync destekli bir monitörün olması gerek ve G-Sync'yi monitörü söküp içindekiyle değiştirmen gerek.

Kesinlikle izlemelisiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 270X sipariş veren biri olarak nVidia'nın geliştirdği G-Sync'nin Mantle'den iyi olacağına inanıyorum. Eğer arkadaş ileride G-Sycn satın alıp monitörüne takarsa nVidia alsın derim. Tabi G-Sync destekli bir monitörün olması gerek ve G-Sync'yi monitörü söküp içindekiyle değiştirmen gerek.

Kesinlikle izlemelisiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam G-Sync güzel bir teknoloji olacağa benziyorda ama gelelim maddi boyutlarına ? Bence sırf fiyat konusunda sınıfta kaldı .

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam G-Sync güzel bir teknoloji olacağa benziyorda ama gelelim maddi boyutlarına ? Bence sırf fiyat konusunda sınıfta kaldı .

Monitöre takılacak o cihaz 100 dolar gibi fiyata sahip. Monitör destekliyorsa birçok kişi alıp takacaktır.

Her zaman söylediğim gibi NVIDIA her zaman AMD'den bir tık öndedir. (Benim görüşüm) Yav şu AMD destekli oyunda bile GTX 770 ne güzel FPS'ler veriyor. Bunun yanında NVIDIA CUDA teknolojisiylede grafik sektörünü elinde tutuyor. 3GB 384 bit kartın, 2GB 256 bit karttan GPU displayi daha düşük. Böyle bir şey olabilir mi yav ? Ama bunun yanında düşük bütçelerde AMD'ye devam.

According to reports, DICE is taking extra time to optimize Battlefield 4 for AMD hardware. EA and AMD have a partnership where select games, the first one being Battlefield 4, will be optimized for AMD hardware. And it makes sense that they chose AMD, as the company provides similar hardware for next generation games consoles as well.

Teşekkürler omy.
Bazı oyunlar kart geliştiriciler ile anlaşır ve onların kartına optimize eder oyunlarını ve bazı oyunlar AMD'de, bazıları ise NVidia'da normalinden biraz daha iyi performansta çalışır.

Nvidia'da çalışan oyun mesela Metro serisi oyunlar, AMD'de de BF4 çalışıyor.

Teşekkürler hocam.

Ben hangisi ucuzsa onu alırdım. Ama GTX 660,760 ve 770'in gönlümde ayrı bir yeri var. :D

Monitöre takılacak o cihaz 100 dolar gibi fiyata sahip. Monitör destekliyorsa birçok kişi alıp takacaktır.

Hocam o kit 170 $ yada daha fazla diye biliyorum bu da ülkemizde 300 TL küsür demektir . Tamam 120 hz 3D monitörü olan aldı taktı. Olmayan ? İyi güzel bir şey yapıyosun ama neden insanları bir şeyler almak zorunda bırakıyosun ? Nvidia güzel işler çıkarıyoda ama hep gözleri milletin cüzdanında ne yapsam nerden para kazansam derdinde . Yap bir şeyler bu kiti GPU ya entegre yap tamam üzerinede 100 dolar kâr marjı koy o zaman ayakta alkışlarım. Eğer G-Sync bu şekilde giderse piyasaya sürdürülürse çok net söylüyorum ellerinde patlar.

Ama GTX 660,760 ve 770'in gönlümde ayrı bir yeri var. :D
Aynen öyle. Nvidia candır. Ben zaten ileride de AMD kullanacağımı pek düşünmüyorum çünkü CUDA teknolojisi benim gerçekten işime yarıyor. :)

Her zaman söylediğim gibi NVIDIA her zaman AMD'den bir tık öndedir. (Benim görüşüm) Yav şu AMD destekli oyunda bile GTX 770 ne güzel FPS'ler veriyor. Bunun yanında NVIDIA CUDA teknolojisiylede grafik sektörünü elinde tutuyor. 3GB 384 bit kartın, 2GB 256 bit karttan GPU displayi daha düşük. Böyle bir şey olabilir mi yav ? Ama bunun yanında düşük bütçelerde AMD'ye devam.

BF3 Nvidia destekli ama R9 280x GTX 770 ile hemen hemen aynı fps yi veriyor. Ama Render yapan birine grafikle uğraşan kimseye AMD ekran kartı önermiyorum ama şuanda oyun için AMD bir tık öndedir . Neden MANTLE 'yi ve AMD' nin konsolları elinde bulundurmasını göz ardı edebiliyosun anlamış değilim. Bak sende görüceksin 2 gb vram artık yetmemeye başlayacak bunuda önceki nesil oyunlarla şimdiki oyunların aralarındaki farkı ve Vram' i acımasızca kullandığını 2gb vram 1080p de ucu ucuna yettiğini araştıran herkes görüyor . Bunlarıda göz önüne alarak yorum yapsan daha iyi olur.

Hocam o kit 170 $ yada daha fazla diye biliyorum bu da ülkemizde 300 TL küsür demektir . Tamam 120 hz 3D monitörü olan aldı taktı. Olmayan ? İyi güzel bir şey yapıyosun ama neden insanları bir şeyler almak zorunda bırakıyosun ? Nvidia güzel işler çıkarıyoda ama hep gözleri milletin cüzdanında ne yapsam nerden para kazansam derdinde . Yap bir şeyler bu kiti GPU ya entegre yap tamam üzerinede 100 dolar kâr marjı koy o zaman ayakta alkışlarım. Eğer G-Sync bu şekilde giderse piyasaya sürdürülürse çok net söylüyorum ellerinde patlar.

Önce parça olarak satılacak ve alanlar desteklediği monitörlere takacak. Bu arada da Asus vb. anlaşmalı firmalar seri üretime geçerek monitörlerine entegre edecek. Tahminimce 2 seri sonrası nVidia kartlarda dahili bulunacak.

- - - Güncellendi - - -

BF3 Nvidia destekli ama R9 280x GTX 770 ile hemen hemen aynı fps yi veriyor. Ama Render yapan birine grafikle uğraşan kimseye AMD ekran kartı önermiyorum ama şuanda oyun için AMD bir tık öndedir . Neden MANTLE 'yi ve AMD' nin konsolları elinde bulundurmasını göz ardı edebiliyosun anlamış değilim. Bak sende görüceksin 2 gb vram artık yetmemeye başlayacak bunuda önceki nesil oyunlarla şimdiki oyunların aralarındaki farkı ve Vram' i acımasızca kullandığını 2gb vram 1080p de ucu ucuna yettiğini araştıran herkes görüyor . Bunlarıda göz önüne alarak yorum yapsan daha iyi olur.

Bahsedilen gelişim 1-2 yıl sonrasında olacak ve sadece bellek miktarına göre de ahkam kesmek yanlış. Emin ol 2 GB iyi GPU'ya sahip kartlar yeterli gelecek. Bir anda devrim niteliğinde gelişim olmayacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı