ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. vs SAPPHIRE R9 280X TOXIC

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
BF3 Nvidia destekli ama R9 280x GTX 770 ile hemen hemen aynı fps yi veriyor. Ama Render yapan birine grafikle uğraşan kimseye AMD ekran kartı önermiyorum ama şuanda oyun için AMD bir tık öndedir . Neden MANTLE 'yi ve AMD' nin konsolları elinde bulundurmasını göz ardı edebiliyosun anlamış değilim. Bak sende görüceksin 2 gb vram artık yetmemeye başlayacak bunuda önceki nesil oyunlarla şimdiki oyunların aralarındaki farkı ve Vram' i acımasızca kullandığını 2gb vram 1080p de ucu ucuna yettiğini araştıran herkes görüyor . Bunlarıda göz önüne alarak yorum yapsan daha iyi olur.

Oyun için AMD önde olabilir. Fakat sadece 3 - 5 FPS ile ki farkı farketmen imkansız. Fakat NVİDİA'nın tek derdi oyun değil. Verdiği performansla benim gözümde her türlü önde. Ayrıca MANTLE'yi gördük BF4'ye ne faydası oldu ? NVİDİA ile kaç FPS fark var ? Ayrıca konsolların neden AMD'ye geçtiğini söyleyeyim, AMD''nin tek derdi oyun, oyun, oyun. E haliyle oyun konsoluna da en iyi oyun donanımları gider. Ayrıca AMD de malum ucuz ve oyunların üstesinden geliyor yerleştir AMD'yi sür piyasaya olay bu. Ayrıca söylediğin GB olayına katılmıyorum. Eğer öyle bir şey NVİDİA düşünmez mi onu ? Sırf kıçıkırık 1-2 GB oyun sektörü mü değişecek ? Efsane bunlar başka bir şey değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantle Haluk Sekendiz'in dediği gibi boş bir balon bence. Hebede höbödö Mantle teknolojisi.

Oyun için AMD önde olabilir. Fakat sadece 3 - 5 FPS ile ki farkı farketmen imkansız. Fakat NVİDİA'nın tek derdi oyun değil. Verdiği performansla benim gözümde her türlü önde. Ayrıca MANTLE'yi gördük BF4'ye ne faydası oldu ? NVİDİA ile kaç FPS fark var ? Ayrıca konsolların neden AMD'ye geçtiğini söyleyeyim, AMD''nin tek derdi oyun, oyun, oyun. E haliyle oyun konsoluna da en iyi oyun donanımları gider. Ayrıca AMD de malum ucuz ve oyunların üstesinden geliyor yerleştir AMD'yi sür piyasaya olay bu. Ayrıca söylediğin GB olayına katılmıyorum. Eğer öyle bir şey NVİDİA düşünmez mi onu ? Sırf kıçıkırık 1-2 GB oyun sektörü mü değişecek ? Efsane bunlar başka bir şey değil.

MANTLE daha BF4 ' te kullanılmadı. Kullanıldığı zaman göreceksin 2014 Ces fuarında %45 lik bir performans artışı yaşanacak denildi ama % 25 bile olsa yeter. Madem bunu düşünüyor neden GTX 760 GTX770 in 4 gb lık versiyonlarını çıkarıyor ? Şimdi diyeceksin SLI için bence tamamen para stratejisi kazanacak ya piyasaya ürün sürüyor yoksa 3 gb 'lık tek versiyon olarak çıkarsa nerden para kazanacak ? Biraz geniş bak olaya .

- - - Güncellendi - - -

Mantle Haluk Sekendiz'in dediği gibi boş bir balon bence. Hebede höbödö Mantle teknolojisi.

Neye dayanarak MANTLE'nin içi boş olduğunu söyleyebiliyorsun ?

- - - Güncellendi - - -

Önce parça olarak satılacak ve alanlar desteklediği monitörlere takacak. Bu arada da Asus vb. anlaşmalı firmalar seri üretime geçerek monitörlerine entegre edecek. Tahminimce 2 seri sonrası nVidia kartlarda dahili bulunacak.

- - - Güncellendi - - -

Bahsedilen gelişim 1-2 yıl sonrasında olacak ve sadece bellek miktarına göre de ahkam kesmek yanlış. Emin ol 2 GB iyi GPU'ya sahip kartlar yeterli gelecek. Bir anda devrim niteliğinde gelişim olmayacak.

Yine 3D 120 hz 'lik monitörü olmayan faydalanamayacak. Ve bu monitörlerin fiyatlarıda ülkemizde baya pahalı sırf G-sync için o kadar paraya monitör değiştirilir mi ? Oda ayrı muamma .

Hocam 3 - 5 fps dediğiniz fark yanlış olup, daha mantle güncellemesi gelmeden, battlefield 4 de r9 280x ve gtx 770 arasın da 9 fps fark var. Ve mantle teknolojisi ile bazı siteler de okuduğum bilgilere göre 15 veya 20 fps fark olarak bize oyunlar da geri dönecekmiş. Ve battlefield 4 ilk mantle ile geliştirilen oyun olmuştur :D

Hocam 3 - 5 fps dediğiniz fark yanlış olup, daha mantle güncellemesi gelmeden, battlefield 4 de r9 280x ve gtx 770 arasın da 9 fps fark var. Ve mantle teknolojisi ile bazı siteler de okuduğum bilgilere göre 15 veya 20 fps fark olarak bize oyunlar da geri dönecekmiş. Ve battlefield 4 ilk mantle ile geliştirilen oyun olmuştur :D

Ve ayriyetten şuan 20 küsür oyun Mantleyi kullanacak bunu AMD duyurdu. Bu rakam gittikçe artıyor yukarda Omy isimli arkadaş yazmış içi boş teknoloji diye sence içi boş olan teknolojiye kim neden destek versin :) EA game ve DICE den bahsediyorum kısacası ;)

Zaten Kaveri serisi çığır açan bir yenilik. İslemciye entegre bir grafik birimiyle Bf4 gibi sağlam grafikli bir oyunu orta ayarda akıcı bir şekilde oynatması gerçekten devrim niteliğinde.

MANTLE daha BF4 ' te kullanılmadı. Kullanıldığı zaman göreceksin 2014 Ces fuarında %45 lik bir performans artışı yaşanacak denildi ama % 25 bile olsa yeter. Madem bunu düşünüyor neden GTX 760 GTX770 in 4 gb lık versiyonlarını çıkarıyor ? Şimdi diyeceksin SLI için bence tamamen para stratejisi kazanacak ya piyasaya ürün sürüyor yoksa 3 gb 'lık tek versiyon olarak çıkarsa nerden para kazanacak ? Biraz geniş bak olaya.

Tamam hocam bu senin yorumun. AMD diyelim ki yeni nesil kartlarında bu olayı yaptı. Peki ya GTX 800 serisi çıkınca ne olacak ? GTX 700 serisi R9 dan çok önce çıkmış olmasına rağmen kafa tutabiliyor. Neyse bu olay benim konuşmamla bitmiyor. Zamanla bakıp göreceğiz.

- - - Güncellendi - - -

Bakalım gerçekten öyle olacak mı ? AMD'nin böyle ara gaz vermeleri meşhurdur :)

GTX 770 nasıl GTX 680 ' nin revize hali R9 280X'te HD7970 Ghz edition revize halidir. Bunun için birbirlerine denk kartlardır. GTX800 serisi gelsin onun karşısına da R9 yerine R10 serisi gpu 'lar gelir yani dert etme onu asıl olan şimdiye bak ;)

- - - Güncellendi - - -

Tamam hocam bu senin yorumun. AMD diyelim ki yeni nesil kartlarında bu olayı yaptı. Peki ya GTX 800 serisi çıkınca ne olacak ? GTX 700 serisi R9 dan çok önce çıkmış olmasına rağmen kafa tutabiliyor. Neyse bu olay benim konuşmamla bitmiyor. Zamanla bakıp göreceğiz.

- - - Güncellendi - - -

Bakalım gerçekten öyle olacak mı ? AMD'nin böyle ara gaz vermeleri meşhurdur :)

Nvidia'nın ağzına sakız yaptığı PhsyX teknolojisinden daha elle tutulur bir şeyler vaad ediyor en azından. PhsyX diyorlar desteklediği oyun bir elin parmağını geçmiyor. Birde üstelik PhsyX motorunu açtığında ciddi fps düşüşleri oluyor. Elle tutulur yanı yok ama Nvidia ve fanboyları ağızlarından düşürmüyor :)

Ve mantle teknolojisi ile bazı siteler de okuduğum bilgilere göre 15 veya 20 fps fark olarak bize oyunlar da geri dönecekmiş.
GTX800 serisi gelsin onun karşısına da R9 yerine R10 serisi gpu 'lar gelir yani dert etme onu asıl olan şimdiye bak ;)

Şimdi biriniz diyor, 10-15 fps artacak ileriki zamanlarda diyor, biriniz diyor şimdi için konuşalım.

Kesin olmayan birşey hakkında kesin bilgi veriyorsun. 10-15 fps artacağını kim söylemiş, sadece bir tahmin bu.

Şimdi için konuşursak da GTX 770, R9 280X'i geçiyor mu? Geçiyor. Daha ne mantığı var konuşmanın? Kesin bir bilgi yokken öyle böyle diyorsunuz.

Herşeyi Mantle'a bağlamışsınız, çok başarılı olacağı da kesin değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı