Sapphire R9 380 Isınma sorunu

dragdozer

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler herkese;
Yaklaşık 1 hafta önce Sapphire r9 380 ekran kartı ve yanında 500w psu aldım fakat bilgisayar oyunlarda aşırı ısınma yapıyor. Örnek olarak Fifa 15 oynarken oyunu durduruyorum ve 15 dk bırakıyorum bilgisayar aşırı bir şekilde ısınmaya başlıyor. Hatta bir keresinde bu şekilde bırakıp 1 saatliğine dışarı çıkmıştım ve geldiğimde aşırı derecede yanık kokusu vardı kablolar yanıcakmış son anda gelmişim. Yani bu neden oluyor çözemedim. Oyunda ısındığından daha fazla oyunu durdurduğumda ısınıyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Sistemim:
i7 3770k 3.5o ghz
Sapphire r9 380 4gb 256 bit
asus p8h61-mlx anakart
8gb ram
500w psu

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam siz en iyisi parçalar gelene kadar oyun oynamayın. Parçalar gelince montaj hakkında sorularınız olursa beni etiketleyin yardımcı olmaya çalışırım.

Fan hızını %100 yapıp öyle oyuna girin hala ısı yüksekse yeni kasa gelip fan takana kadar oyun oynamayın isterseniz çünkü bileşenlerinizin zarar görmesini istemem.
Hocam bu amd'nin programı değişmiş galiba fan hızını arttırmayı bulamadım. Acaba başka bir program var mıdır bununla ilgili?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı