Sapphire R9 380 Nitro Isınma Sorunu

MehmetAksoy

Hectopat
Daha fazla  
Battlefield 1, GTA V v.b oyunlar oynarken 15-20 dakikada kart ısınıyor. 70 derecenin üzerine çıkıyor. Boşta iken 55 derecenin altına inmiyor. Isınma sorununu nasıl çözebilirim? R9 380 Sapphire Nitro 4G kullanıyorum.

Dostlar yazmayı unutmuşum. Bilgisayar ısındıktan sonra kitleniyor. Mouse,CTRL+ALT+DELETE hiçbir şey hareket ettirilemiyor,fonksiyon tuşları çalışmıyor.

Dostlar yazmayı unutmuşum. Bilgisayar ısındıktan sonra kitleniyor. Mouse,CTRL+ALT+DELETE hiçbir şey hareket ettirilemiyor,fonksiyon tuşları çalışmıyor.
Ekran kartı mı yoksa işlemci mi? Yoksa ikisi de mi?

Ekran kartı ısınıyor. İşlemciye bakmadım.

Şimdi baktım. 1.Çekirdek 47 derece, 2.Çekirdek 50 derece, 3.Çekirdek 47 derece ve 4.Çekirdek 48 derece değerlerinde.

Battlefield 1, GTA V v.b oyunlar oynarken 15-20 dakikada kart ısınıyor. 70 derecenin üzerine çıkıyor. Boşta iken 55 derecenin altına inmiyor. Isınma sorununu nasıl çözebilirim? R9 380 Sapphire Nitro 4G kullanıyorum.
Bilgisayarın bakımlarını yaptın mı ? Termal macun falan. Ayriyetten bilgisayarı arka planda şişiren programlar falan varsa onlarında payı olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı