İkinci El Sapphire R9 380 Isınma Sorunu

Choco

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, ikinci el aldığım Sapphire R9 380 4GB ekran kartımı ilk kez kullanıyorum. Yeni PSU aldım bugün, Silverstone 700W +80. PC açıldıktan 10 dakika sonra PUBG'ye girdim ve ekran kartı dokunamayacağım kadar çok ısındı. Eksik fan yok. Ekran kartı fanları çalışıyor. Devamında ara ara normalde dönse de sıcaklık aynı. Bu benim sorunum.
Şimdiyse soruma geçiyorum.
Ekran kartının bu kadar ısınması normal mi? Nasıl önlenebilir?
Fanların sürekli çalışması sorun olur mu? Çalıştığı halde bu kadar ısınıyorsa durdu mu yakar sanırım.
Isındığı için kasanın kapağını açık bırakıyorum işe yarar mı? Teşekkürler.

Amd bir kart için normal ama illede biraz düşşün istiyorsanız kartın blogunu söküp termal macunu yenileyebilir ve fanlarını temizleyebilirsiniz bende 1050Ti var max 65 min 27 dereceyi görüyorum.
Screenshot_2019-04-26-10-32-23-512_com.logitech.gaming.arxcontrolapp.jpeg
IMG_20190425_104205.jpeg

R9-280x ile 84derecenin altına inince şaşırıyordum 94 maxti zaten R9 serisi kartlar kronik ısınma sorunu olan kartlar benim ki 3 fandi kendisi, 2 egzoz 5 giriş fanları 84de çalışıyordu. Normal yani o karta göre.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı