Sapphire R9 380 Oyunlarda Kasma Sorunu

KillThemAll

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemim şu;

AMD FX 8320
Sapphire Nitro R9 380 2 GB
8 GB 1600MHZ Hyperx Ram
Asus m5a78-lm USB 3 anakart
Xigmatek Tauro +80 plus Bronze 600 W PSU

Ekran kartını alalı 3 hafta falan oldu ama hiç memnun değilim, Batman Arkham Knight oyununda 1920x1080 lowda bazen 2-3 FPS'e indiği oluyordu ve bu 20 saniye falan devam ediyordu oyunu düzgün bir şekilde oynayamadım hiç, Dark souls 3 oyununda 1920x1080 Lowda zar zor oynatıyor arada bir 4 fps civarına iniyor. Assassin's Creed Syndicate oynuyorum 1920x1080 lowda 30-40 fps zar zor oynatıyor. Videolarına baktığım kadarıyla bu kartın kapasitesi bu değil saydığım oyunların hepsini very high ayarında oynayanlar var. Ekran kartınımda bir sorun olduğunu düşünüyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte GA-990FXA-UD3 990FXA-UD3 AMD AM3+ DDR3 S+GL ATX Anakart

Şu anakartı alsam işlemci gerçek gücünü gösterir mi ?
Eğer FX 9590 veya FX 9370 gibi 9000 serisi bir işlemcin varsa 990fx serisi almalısın 970 serisi yeterli olacaktır. Asus PRO GAMING/AURA kullanıyorum. Öneririm. İşlemcini O.C yapmadan 4.0 Ghz de çalışıyor ve sıcaklık aynı kalıyor. CPU kullanımı çok düşük oluyor. Anakartın sitesine girersen cpu kullanımını düşürmek için farklı yöntemler denemişler.Gerçekten FX serisi işlemcilerde anakart çok fark ediyor.

Bu arada sitesine girip incelemenizi öneririm :
970 PRO GAMING/AURA - Genel Bakış

Haha. Sorun çok basit . Aynı sıkıntı başıma gelmişti. İşlemcinin TDP değeri 125W. Ankartın 95W.
İşlemcin 3005 Ghz de çalışıyorduk büyük bir ihtimal. Anakartını değiştirmelisin.
Aynen hemfikirim. Ekran kartını alıp sağlam bir sistemi olan arkadaşının bilgisayarında denemeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı