Sapphire R9 380 Kasma Sorunu

intel'legent

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar cuma günü vatandan oyun oynamak için sistem topladım. Fakat aldığıma pişman oldum. Hiç kasmamasi gereken bir sistem fakat cok kasıyor. Sebebi nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim. Sistem:
Sapphire R9 380 4 gb ekran kartı
MSI H110M VD anakart(2133 mhz ddr4)
8 Gb kingston 2133 mhz ddr4 ram
Intel i5 6500 skylake islemci
Zalmab r1 600 w kasa
Seagate 7200 rpm 64 mb hdd.
Yardimlarınızı bekliyorum bugün vatana gideceğim konuşmaya.

Vatana gittim pc yi bir gün tuttular. Sorun yüklediğin işletim sisteminden dedi. Orjinal alma bosuna o kadar para verme kendin yükle dedi. Yükledim yine aynı şey. Arkadaşlar lütfen yardım edin aldığımdan beri birşey yapamıyorum. O kadar para verdik babamın yüzüne bakamıyorum.

Kardeşim az önce şu parçaları ben aldım.

Sapphire R9 380 4GB Ekran kartı
MSI Z170A Ddr4
8gb bellek
İntel i5 6400
zalman z3 plus 600 w
1 TB Sabit disk

Bilgisayarı hazırlıyorlar şuanda gerçekten senin yazını görünce ağlayacak gibi oldum.

1- Kardeşim hangi işletim sistemini kurdun ?

2-Sadece oyunlarda mı kasıyor ?

Biraz daha detaylı açıklar mısınız? Oyunda mı masaüstünde mi kasıyor? Sistemi Aida64 stress testinden geçirip sonucu atar mısınız?

Kardeşim az önce şu parçaları ben aldım.

Sapphire R9 380 4GB Ekran kartı
MSI Z170A Ddr4
8gb bellek
İntel i5 6400
zalman z3 plus 600 w
1 TB Sabit disk

Bilgisayarı hazırlıyorlar şuanda gerçekten senin yazını görünce ağlayacak gibi oldum.

1- Kardeşim hangi işletim sistemini kurdun ?

2-Sadece oyunlarda mı kasıyor ?

Herhangi bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Çıkarsa konu açabilirsiniz.

Biraz daha detaylı açıklar mısınız? Oyunda mı masaüstünde mi kasıyor? Sistemi Aida64 stress testinden geçirip sonucu atar mısınız?

Slayt hazırlarken bile kasıyor. Bf4 u rahat açması gereken sistem bf3 te kasıyor. İşletim sistemi windows 8.1 zamundadan indirdim yani orjinal değil. Sistem her yerde kasıyor ve bu kadar emek ve para verdiğim sistemden bu sonucu alıyorum neredeyse ağlayacağım.Hocam bakayim hemen o teste

Testi başlattım sabaha kadar devam etsin sonuçları yarın bildiririm hocam.

Hocam baktım sorun göremedim. Bugün pc yi bir teknik ve yetkili servise götürdüm. Adamlar sistemi kontrol ederiz sorun işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir dediler. Bende tamam dedim. Akşam sistemi geri amaya gittim sorun kalmadı dediler. Win 7 64 bit kurmuşlar. Driverler falan kurulu hepsi güncel. Yine kasmalar devam ediyor. Cs Go yükledim oyunda kasmalar oluyor ve nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama görüntüde kırpılmalar kesilmeler oluşuyor. Vatana gitsem iade alırlar mı?

Sorun yazılımsal ise sistemde neden suç arıyorsunuz? İlk önce öğrenci iseniz DreamSpark'tan Windows 8.1 alabiliyorsunuz ücretsiz. Eğer öğrenci değilseniz bütçenizi zorlayıp 50-60 liraya G2A'dan orjinal Windows almaya çalışın. Oyunlar korsan olabilir onlar en fazla çalışmaz fakat işletim sistemi önemli. Kasıyor derken iyice açmanız lazım. Sorun %99 yazılımsal.

Vatan Bilgisayar'dan sistemi tamir etmesini beklemeyin. Bilgili arkadaşlar yardım edecektir ağlamalık bir durum yok.
Sistemi vatana değil buradaki başka bir servise götürdüm. 1 hafta oldu ne oyun oynayabildim ne de birşey. İade alırlar mı acaba ? Ayrıca kaç gündür yardım alamadım şuanda gerçekten çok ihtiyacım var buna.

Sorun yazılımsal ise sistemde neden suç arıyorsunuz? İlk önce öğrenci iseniz DreamSpark'tan Windows 8.1 alabiliyorsunuz ücretsiz. Eğer öğrenci değilseniz bütçenizi zorlayıp 50-60 liraya G2A'dan orjinal Windows almaya çalışın. Oyunlar korsan olabilir onlar en fazla çalışmaz fakat işletim sistemi önemli. Kasıyor derken iyice açmanız lazım. Sorun %99 yazılımsal.
Öğrenciyim. Sistemi bilgisayarcıya yeni formatlattım. Oyunlar orojinal steam ve origin oyunları hocam.Öğrenciyim . Arkdaşlarımın neredeyse hepsi orijinal olmayan windows kullanıyor fakat hiçbirinde böyle bir problem görmedim. Hocam kasma söyle kasma : Cs Go ' da görüntüde kesilmeler oluyor. Mesela düz bir direğe bakıyorum fareyi sağa sola çevirdiğimde bir bütün olarak değilde 3 parça ayrı olarak geliyor direk. Tam anlatamıyorum. Görüntü kesik geliyor diyeyim. Ve bazen sıradan işlemlerde bile kasmalar oluşuyor.

DreamSpark'tan orjinal Windows alın temiz kurulum yaptıktan sonra tekrar test edin ve sonuçları yazın. DreamSpark'tan Windows almak için öğrenci kimliğinin fotoğrafını ya da karnenin fotoğrafını gönderirsen birkaç gün içerisinde onaylarlar.

DreamSpark'tan orjinal Windows alın temiz kurulum yaptıktan sonra tekrar test edin ve sonuçları yazın. DreamSpark'tan Windows almak için öğrenci kimliğinin fotoğrafını ya da karnenin fotoğrafını gönderirsen birkaç gün içerisinde onaylarlar.
Bana vatan da gönderdiğim serviste donanımsal bir sorun olmadığını söylediler. Yazılımsal olduğunu söylediler. Servis windows 7 kurdu. Fakat aynı sorun devam ediyor. DreamSpark ' a başvurdum. Umarım sorunum bu şekilde çözülür. Yardımınız için teşekkür ederim en kısa zamanda geri döneceğim sizlere. Fakat merak ettiğim bir şey var hocam. Arkadaşlarımda sistem topladı onlarda orijinal windows kullanmadı fakat böyle sorunlarla karşılaşmadılar. Benim böyle bir sorunla karşılaşmamın sebebi nedir ?

Tahmin ettiğim kadarıyla kart oyunlarda yüke girmiyor. Normalde ekran kartının %95 ve üzeri şekilde yükte olması lazım. Kartı garantiye verin. 4 aralıkta arkadaşa MSİ R7 370 aldık ama kart yüke girmedi benchmark testlerine girdik GPU kullanımı çok değişkendi, sabit değildi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı