Sapphire R9 380 Kasma Sorunu

intel'legent

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar cuma günü vatandan oyun oynamak için sistem topladım. Fakat aldığıma pişman oldum. Hiç kasmamasi gereken bir sistem fakat cok kasıyor. Sebebi nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim. Sistem:
Sapphire R9 380 4 gb ekran kartı
MSI H110M VD anakart(2133 mhz ddr4)
8 Gb kingston 2133 mhz ddr4 ram
Intel i5 6500 skylake islemci
Zalmab r1 600 w kasa
Seagate 7200 rpm 64 mb hdd.
Yardimlarınızı bekliyorum bugün vatana gideceğim konuşmaya.

Vatana gittim pc yi bir gün tuttular. Sorun yüklediğin işletim sisteminden dedi. Orjinal alma bosuna o kadar para verme kendin yükle dedi. Yükledim yine aynı şey. Arkadaşlar lütfen yardım edin aldığımdan beri birşey yapamıyorum. O kadar para verdik babamın yüzüne bakamıyorum.

ne yaptın çözebildinmi kanka bendede var aynı ekran kartı kasıyor çıldırmak üzereyim
Yok kanka çözülmedi artık ne yapılır bilmiyorum. Yani orijinal Windows 8.1' e geçtim tavsiyeler üzerine fakat faydası olmadı. Dediğim gibi masaüstü kasmaları falan kalmadı ama oyunlarda takılmalar duraksamalar var. Bazı oyunlarda düşük fps alıyorum. Senin sorunun ne tam olarak ?

@intel'legent Konuyla alakasız ama R1 600 kasadan memnun musun bir de içindeki güç kaynağının modeli nedir?
Memnundum fakat bugün fanlardan birisi durdu. Birisi anakarta diğeri güç kaynağından çıkan kabloya bağlıydı. Çalışmayanı anakarta çalışanı kabloya bağladım çalışmayan çalıştı çalışan durdu. Şuan bir fan eksik kullanıyorum ama sorun neyden bilmiyorum. Modele gelince ZM600LE güç kaynağı mevcut.

Sorun ekran kartında değil demekki ekran kartı bir nebze daha azaltmış sorunu tam çözmemiş. Dediğim gibi HDD sorunluysa verileri geç okur bu yüzdende takılmalar yaşanır. SSD işte bu yüzden rağbet görüyor. Keza HDD çalışma prensibini AHCI SATA yerine IDE ayarlar sonra Windows kurarsanda aynı şey oluyor. Yani HDD'de sorun olmasa bile sorunluymuş gibi sistemi kasıyor.

Önereceğim şey biostan HDD çalışma şekline bak AHCI SATA'mı IDE'mi önce bunu öğren. IDE ise AHCI SATA'ya çevir sonra format çekip windows kurup öyle dene bakalım.
Konu hort gibi olacak ama bana yardımcı olabilir misin?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı