Sapphire R9 380 vs MSI R9 380

MadaraUchiha

Kilopat
Makaleler
1
R9 380 4G alacağım, Sapphire Nitro ve Msi modeli arasında olan tek fark Sapphire'in soğutma borularının nikel kaplı olmaması. İlerde oksijenle fazla temastan paslanması performansı nasıl düşürür? Ne zaman paslanmaya başlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek sorun o değil. Sapphire kartlar daha fazla ses çıkartır. Fan devri %40'a geldiği zaman hafif rahatsızlık vermeye başlar. Düşük bütçeye yüksek performans almak isteyenler tercih edenler alırlar genelde. Ama Nitro serisi hakkında bir bilgim yok.

Sapphire MSI nazaran daha fazla ısınır ve daha sesli çalışır performansa gelirsek illaki fazla ısındığı için bir düşüş olacaktır.

Donanımhaber forumunda birisi 4 gb Nitro modelinin incelemesini yapmıştı ve gayet memnun olduğunu söylüyordu. Fan sesini pek umursamıyorum. Borular hakkında bi sıkıntı çıkar mı onu merak ediyorum.

Sapphire nikel kaplı diye kötülemek saçma ben memnunum Sapphire R9 270X karta sahibim. 0 ses ve serin çalışıyor. Wicther
gibi oyunlar da 55 derece falan oluyor.Paran varsa tabiki MSI ama Sapphire daha uygun fiyatı.

Kullandığım kart sapphire hd7770 idi sürekli sürücü yanıt vermeyi kesti hatası alıyordum bios güncellemesi yapayım düzelir dedim ama tamamen uçtu bilgisayar kartı hiç görmüyor. Bence de sapphire hariç kartlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı