MSI R9 380 vs Sapphire R9 380

Sapphire'in Nitro modeli, diğer modellerinden daha kaliteli bileşenler içeriyor diye biliyorum. Ayrıca hız bakımından MSI olan modelden daha üstün. Ben hıza önem verdiğim ve Sapphire markası ile bir sorun yaşamadığım için Sapphire Nitro modelini tercih ederdim.

Sapphire'in Nitro modeli, diğer modellerinden daha kaliteli bileşenler içeriyor diye biliyorum. Ayrıca hız bakımından MSI olan modelden daha üstün. Ben hıza önem verdiğim ve Sapphire markası ile bir sorun yaşamadığım için Sapphire Nitro modelini tercih ederdim.
@Recep Baltaş 'ın bu yoruma vereceği cevabı merak ediyorum. Sonuçta bazı sapphire nitro modelleri çok daha ucuz olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep abi önermeyecektir. Çünkü o teknoloji ile çok daha içli dışlı. Recep abi Zotac ve Sapphire ile çok sorun yaşamış ve görmüş bir insan fakat ben Sapphire ile ilgili ses sorunu haricinde hiç sorun yaşamadım. Bu yüzden ben öneriyorum. Bileşen kalitesi olarak elbette MSI'ın daha kaliteli ve daha uzun süreli donanım ömrü vardır ama Sapphire'in de donanımlarını çöpten topladığını düşünmüyorum. Ben olsam Sapphire model R9 380 alırdım. :)

Bana kalırsa hangisi hoşuna gidiyorsa onu al değerleri hiç önemli değil. İçindeki GPU farklı olmadığı sürece kafaya takma bu ikilemde. :)

Sapphire r9 380 nitro 4gb modelini 1 haftadır kullanmaktayım.Bende alırken kararsız kalmıştım Msı ile arasında vatanda iki kartı da yanyana koyduğumda Sapphire' nin fanları ve malzemeleri daha daha kaliteli geldi.Tasarım olarak nette Msı daha hoş duruyor ama yanyana koyulduğunda ikisininde albenisi var arkadaşlar. Sapphirenin nitro modelleri çok başarılı. Kart çok sessiz belirli bir ısıya gelene kadar fanlar çalışmıyor, ısı arttıkça önce fanın biri devreye girip artışa göre ikinci fan devreye giriyor. Msı' da bu teknolojiyi barındırıyor. Vatanda satılan kartların Sapphire distribütörlüğünü indeks bilgisayar sağlıyormuş indeks bilgisayar satış sonrası konusunda iyi destek sağlayan bir firmadır.Ben aldığıma hiç pişman olmadım yada keşke Msı alsaydım demedim. Karar senin ama iki kartında malzeme kalitesi ve duruşunu canlı olarak görme imkanın varsa yakından incele. Ben vermiş olduğum karardan kullanım sonrası bir endişe yaşamadım. Neden aynı performansı aynı kaliteyi sunan iki model arasında pahalı olanını tercih edeyim ki.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı