Sapphire Radeon RX570 Pulse vs MSI Radeon RX570 Armor

RX 570 Pulse ITX 4GB olanı 800 TL. Mini ve tek fanlı bir kart benim kullandığım ITX modeli. 6-7 aydır sorunsuz kullanıyorum. Armor modelinin soğutma performansı diğer çift fanlı kartlara göre daha giriş seviyesinde olduğundan Sapphire kartı tavsiye ederim.

155TL fazla vermeye değecek bir şey yok ortada. ITX alabilirsiniz.

Hocam guzel diyorsunuzda sizce o ekran karti isinmaz mi? ITX ekran karti olsa da bence TDP’si yuksek. İnanin benim bu konu hakkinda fazla bir bilgim yok. Yani yaniliyor olabilirim. Sadece soyledim. Bir yanlisim varsa, yanlisimi duzeltirseniz sevinirim. İyi gunler.

RX 570 Pulse ITX 4GB olanı 800 TL. Mini ve tek fanlı bir kart benim kullandığım ITX modeli. 6-7 aydır sorunsuz kullanıyorum. Armor modelinin soğutma performansı diğer çift fanlı kartlara göre daha giriş seviyesinde olduğundan Sapphire kartı tavsiye ederim.
Oyunlarda sorun yaşatıyor mu? Kasma veya ısınma gibi.

Hocam guzel diyorsunuzda sizce o ekran karti isinmaz mi? ITX ekran karti olsa da bence TDP’si yuksek.
6-7 aydır kullanıyorum. 70 derece sıcaklıkları zor görüyorum. Geçtiğimiz yaz aylarında en tepe 75 dereceleri gördüm. Tabi burada kasanızın hava akışı da önemli. Benim kasanın önünde 3 fan var ama temperli camla kapalı olduğu için hava akışı pek iyi değil. Ona rağmen değerler bu şekilde.

Dostum ITX modelin UV edilmiş halini izledim. Frekans değerini arttırıp verilen voltajı azaltıyorsun. Kart 70 dereceyi geçmiyor. Normal RX570 (kırpılmamış) performansında. Hiçbir sorun olmuyor yani. Kafan rahat olsun o konuda :) .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı