Sapphire RX 480 Nitro+ Furmark'da kapanmamasına rağmen oyunlarda kapanıyor

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Merhaba, arkadaşım 2.el Sapphire RX 480 Nitro+ aldı, alırken Furmark ve Pubg testi yaptı sorun yoktu. Şimdi ise Forza Horizon 4, ETS2MP gibi oyunlarda kapanıyor ama yine Furmark'da kapanmıyor. Ancak şunu belirteyim; ekran kartında 8 pin güç girişi var ve biz 6 pin takabildik güç kaynağında 6 pin bulunduğu için. Benim fikrim bununla alakalı olsaydı Furmark'da zaten kapanırdı, fikriniz nedir?

Merhaba, arkadaşım 2.el Sapphire RX 480 Nitro+ aldı, alırken FurMark ve PUBG testi yaptı sorun yoktu. Şimdi ise Forza Horizon 4, ETS2MP gibi oyunlarda kapanıyor ama yine FurMark'da kapanmıyor. Ancak şunu belirteyim; ekran kartında 8 pin güç girişi var ve biz 6 pin takabildik güç kaynağında 6 pin bulunduğu için. Benim fikrim bununla alakalı olsaydı FurMark'da zaten kapanırdı, fikriniz nedir?

FurMark'da throttle yapıyordur o zaman.

Güç kaynağında 6pin güç kablosu mevcut, 6 pini 8 pine çeviren dönüştürücü almayı planlıyor arkadaşım. Ben elindeki güç kaynağını satıp bunu almasını önerdim. Önerebileceğiniz bir PSU mudur? @Recep Baltaş
Tekrardan selam, O.C.C.T'nin 3D testini 1920x1080 ve Shader Zorluğu 8 iken yaptık ve ekran kartı 45 dereceden 1 saniye içinde 75'e fırladı. Normal olmadığını biliyorum, fanlar normal devirde dönüyor ve temiz. Neden olabilir?

Son düzenleme:
Güç kaynağında 6pin güç kablosu mevcut, 6 pini 8 pine çeviren dönüştürücü almayı planlıyor arkadaşım. Ben elindeki güç kaynağını satıp bunu almasını önerdim. Önerebileceğiniz bir PSU mudur? @Recep Baltaş
Tekrardan selam, O.C.C.T'nin 3D testini 1920x1080 ve Shader Zorluğu 8 iken yaptık ve ekran kartı 45 dereceden 1 saniye içinde 75'e fırladı. Normal olmadığını biliyorum, fanlar normal devirde dönüyor ve temiz. Neden olabilir?
Merhaba aynı sorunları bende yaşıyorum çözüm bulabildiniz mi?

Merhaba aynı sorunları bende yaşıyorum çözüm bulabildiniz mi?
Radeon ayarlarından güç tasarrufuna aldı arkadaşım RX480'i, düşük performansta kullanıyor şu an ama kapanma yok. Güç kaynağı alana kadar böyle kullanacak.

Belki güç bağlantılarını eksik, yanlış yapmışsınızdır veya PSU yeterli değildir, şu an benim kullandığım RX 480'e 6pin + 2 pin takılı.
Konu başında belirttim zaten 6 pinle bağlantı yaptığımı.

Geri
Yukarı