Sapphire RX 6700 XT Nitro+ 10.699 TL ve RX 6700 XT Pulse 9.999 TL

Bu kartın alternatifi RTX 3070, aynı fiyata bulabiliyorsanız alın.
3070'den ziyade 3060 Ti rakibi kendisi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3070'den ziyade 3060 Ti rakibi kendisi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3060 Ti - 3070 arası bir kart, yer yer 3070'i de geçiyor. Yeni sürücüler ile çok şey fark eder.

Hocam bence 6700 Xt ile Rtx 3070 muadil kartlardır. Hangisi daha uygun fiyata bulabiliyorsanız onu alın derim. Testlerde de zaten bazı oyunlarda biri öne geçiyor bazı oyunlarda diğeri. Bu farklarda çok değil zaten.

3060 Ti - 3070 arası bir kart yer yer 3070'i de geçiyor.
3070'i ağır AMD tabanlı Vallhalla, RE 8 gibi oyunlarda geçebiliyor. İki kartın arası değil tam tamına 3060 Ti rakibi.

Mesela burada aynı kanalın incelemelerini referans alırsak 3060 Ti ile %2, 3070 ile %11 fark oluşuyor arasında. Dediğim gibi 3060 Ti ile başa baş. VRAM noktasında artıda tabii.

3070'i ağır AMD tabanlı Vallhalla, RE 8 gibi oyunlarda geçebiliyor. İki kartın arası değil tam tamına 3060 Ti rakibi.
Mesela burada aynı kanalı referans alırsak 3060 Ti ile %2, 3070 ile %11 fark oluşuyor arasında. Dediğim gibi 3060 Ti ile başa baş. VRAM noktasında artıda tabii.
Unreal Engine 5 konusuna yine gireceğim sanırım, Unreal Engine 5 kullanan oyunlar çıktığında o 8 GB VRAM RTX 3070'i dibe çekecektir diye düşünüyorum. Dolayısıyla RTX 3070'in pek de bir ömrü kalmadı diyebilirim, herkesin sürekli kart değiştirecek ekonomik durumu yok maalesef.

Unreal Engine 5 konusuna yine gireceğim sanırım, Unreal Engine 5 kullanan oyunlar çıktığında o 8 GB VRAM RTX 3070'i dibe çekecektir diye düşünüyorum. Dolayısıyla RTX 3070'in pek de bir ömrü kalmadı diyebilirim, herkesin sürekli kart değiştirecek ekonomik durumu yok maalesef.

Benim anlamadığım AMD tabanlı oyunlarda geçiyor diyorlar doğru e o zaman Cyberpunk gibi oyunlarda NVIDIA geçiyor bunlarda NVIDIA Intel tabanlı mı oluyor? Bilmediğim için soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı