Sapphire RX 6700 XT Nitro+ 10.699 TL ve RX 6700 XT Pulse 9.999 TL

Benim anlamadığım AMD tabanlı oyunlarda geçiyor diyorlar doğru e o zaman Cyberpunk gibi oyunlarda NVIDIA geçiyor bunlarda NVIDIA Intel tabanlı mı oluyor? Bilmediğim için soruyorum.
Bu durum, oyun geliştiricisinin hangi şirketle (NVIDIA, AMD) çalıştığına/iş birliği yaptığına göre değişiyor. Geliştiriciler çalıştıkları şirketin teknolojilerine göre optimizasyon yaptığında rakip markanın kartları haliyle daha az performans gösteriyor. Intel'lik bir durum yok.

Benim anlamadığım AMD tabanlı oyunlarda geçiyor diyorlar doğru e o zaman Cyberpunk gibi oyunlarda NVIDIA geçiyor bunlarda NVIDIA Intel tabanlı mı oluyor? Bilmediğim için soruyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videoda genel performans benzerken Valhalla, Village gibi oyunlarda abartılı farklar var.
Bu tamamen AMD tabanlı ağır optimizasyonu olmasından kaynaklı. O yüzden bu oyunlara bakarak yorum yapmak sağlıklı değil. Ayrıca CB 2077 dengeli bir oyun, NVIDIA tabanlı değil.

3060 Ti - 3070 arası bir kart, yer yer 3070'i de geçiyor. Yeni sürücüler ile çok şey fark eder.
Bu iki kart çoğu kişinin aklını çok fazla kurcalıyor ancak gerçek şu ki; iki kartın (3060Ti & 3070) performansları yaklaşık aynı. Ancak 3060Ti 3070'ten bir
az fazla güç tükkettiğinden, özellikle güç tüketimine önem verenlerin gözünde geride bırakıyor. E tabi fiyat farkları da var, bu da ikisini dengeliyor aslında. Ama özet olarak; bir K. madencisi için 3070 daha performanslı bir kart. Ama FP oranına baktığımızda ikisi de eşitlenmiş oluyor.

Bu arada, Sosyal'de Hepsiburada satıcılarının olduğunu bilmiyordum. İttiraf edin bari, bana en son Y RCA çoklayıcı diye, piyasada daha ucuz olan T çoklayıcıyı hanginiz sattınız😄 Ama size değil, daha çok Hepsiburada'nın yorumuma engel atmasına kırıldım. (Hoş, bu kaçıncı olumsuz yorum engeliydi, onu da unuttum tabi.)

Son düzenleme:
Çip aynı olduğu sürece aldığınız FPS (1-2 FPS sapma haricinde) hep aynıdır, asıl mesele kartın ömrü ve soğutma kalitesi.
Soğutma, FPS, barındırdığı teknoloji bakımından öneriyor musun peki bu kartı? Bir süredir listemde. 10600TL aşağısına salmasını bekliyorum. Limitim 16bin küsür civarı hocam bu arada önerin varsa dinlemek isterim.

Soğutma, FPS, barındırdığı teknoloji bakımından öneriyor musun peki bu kartı? Bir süredir listemde. 10600TL aşağısına salmasını bekliyorum. Limitim 16bin küsür civarı hocam bu arada önerin varsa dinlemek isterim.
Nitro+ önerebilirim ama Pulse modeli o kadar da iyi değil, MSI Ventus kıvamında sanırım. Teknoloji konusunda her ikisi de RX 6700 XT neyse onu sağlarlar, soğutma ve ömür konusu da dediğim gibi; Nitro+ Pulse modeline nispeten daha kaliteli.
Bakarsanız PowerColor Red Devil modelleri de güzeldir.

Nitro+ önerebilirim ama Pulse modeli o kadar da iyi değil, MSI Ventus kıvamında sanırım. Teknoloji konusunda her ikisi de RX 6700 XT neyse onu sağlarlar, soğutma ve ömür konusu da dediğim gibi; Nitro+ Pulse modeline nispeten daha kaliteli.
Bakarsanız PowerColor Red Devil modelleri de güzeldir.
Sistemime bakıp 16k civarı önerebileceğin bir kart olursa çok memnun olurum hocam ☺️

Uyarı için teşekkürler.

Son düzenleme:
İmzadaki link kontrolü sonrasında sistemime bakıp 16k civarı önerebileceğin bir kart olursa çok memnun olurum hocam ☺️
İmzanızı referans olarak göstermeyin, kurallara aykırı. Mesajınızı düzenleyip ilgili linki/sistem bilgisini ekleyin.
@aksiyonel Kullanım amacı sadece oyun mu olacak?

Geri
Yukarı