Sapphire RX 6700 XT Nitro+ 10.699 TL ve RX 6700 XT Pulse 9.999 TL

Sadece oyun oynuyorum bilgisayarda hocam. Onun dışında web surfing, video falan.
Bunu düşünebilirsiniz.

Bütçeyi aşmam sıkıntı olmaz derseniz de şu konuma bakabilirsiniz:

Beklerim derseniz de 16.000 TL civarında geçtiğimiz günlerde RX 6900 XT satıldı.

Bunu düşünebilirsiniz.

Bütçeyi aşmam sıkıntı olmaz derseniz de şu konuma bakabilirsiniz:

Beklerim derseniz de 16.000 TL civarında geçtiğimiz günlerde RX 6900 XT satıldı.
16 bin liraya 6900xt kaçırdıysam çok üzülürüm gerçekten. Hocam sistemim kaldırır mı darboğaz vs yaşar mıyım bunun için akıl almak istedim.

16 bin liraya 6900xt kaçırdıysam çok üzülürüm gerçekten. Hocam sistemim kaldırır mı darboğaz vs yaşar mıyım bunun için akıl almak istedim.
Darboğaz konusunu şöyle ifade edeyim, 12400F ile 1080P'de paylaştığım kartlar ile her şekilde darboğaz olacaktır ama öyle sorun edeceğiniz kadar olmaz, ki Unreal Engine 5 ile gelecek oyunlar ve diğer bir çok oyun fazlasıyla ağırlaşacak dolayısıyla darboğaz da oyunların gereksinimleri arttıkça azalacak hatta ortadan kalkacaktır. Darboğaz olmasın diye 2K veya 4K monitöre geçebilirsiniz ama farazi olarak söylemek gerekirse FHD monitor ile 4 yıl kullanacağınız kart, 2K ile 2 yıl, 4K ile 1 yıl kadar yeterli kalacaktır.
Kişisel tavsiyem ise RTX 3080 gibi yorganı (10 GB VRAM) boyuna yetmeyen bir kart yerine RX 6800 XT veya RX 6900 XT gibi yüksek VRAM kapasiteli kartları tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Nitro+ RX 6700 XT olarak hedef belirlemiştim hocam. RX 6800 XT için İndirim Köşesi'ndeki başlıklarınızı bekliyorum ☺️
16.000 TL bütçenizin tamamını kart için ayırmak isterseniz RX 6900 XT modellerinden birinin/birkaçını bu fiyat bandına inmesi olası, istemezseniz de zaten halihazırda RX 6800 XT fiyatlarını takip ediyorum. Alternatif olarak RTX 3070 Ti'da bakılabilir ama bu kartın VRAM tarafında fakir bırakılmış olması bu kartı ikinci plana itiyor.

16.000 TL bütçenizin tamamını kart için ayırmak isterseniz RX 6900 XT modellerinden bu fiyat bandına inmesi olası, istemezseniz de zaten halihazırda RX 6800 XT fiyatlarını takip ediyorum. Alternatif olarak RTX 3070 Ti'da bakılabilir ama bu kartların VRAM tarafında fakir bırakılmış olmaları bu kartları ikinci plana itiyor.
VRAM konusunda bu denli yetersiz bırakılmalarını işgüzarlık olarak görüyorum hocam. Bu yüzden AMD tabanlı 16 GB 256Bit bir ekran kartı bakmaya karar verdim. 16 binin tamamını ayırmaktansa uygun fiyatlı bir şeyler bakmayı isterim hocam. Para kolay kazanılmıyor malesef...

VRAM konusunda bu denli yetersiz bırakılmalarını işgüzarlık olarak görüyorum hocam. Bu yüzden AMD tabanlı 16 GB 256Bit bir ekran kartı bakmaya karar verdim.
Mantıklı seçim, katılıyorum.

16'nın tamamını ayırmaktansa uygun fiyatlı bir şeyler bakmayı isterim hocam. Para kolay kazanılmıyor malesef...
Haklısınız, zor olduğunu bizzat biliyorum; masa başı çalışmaktan erken yaşta fıtık oldum sanırım. 😅 Ki zaten tercih sizin, ben yardımcı olayım da nasıl isterseniz. :)

Mantıklı seçim, katılıyorum.

Haklısınız, zor olduğunu bizzat biliyorum; masa başı çalışmaktan erken yaşta fıtık oldum sanırım. 😅 Ki zaten tercih sizin, ben yardımcı olayım da nasıl isterseniz. :)
En güzel duygular sizin olsun hocam, teşekkür ederim ilginiz için ☺️
@B 52 Stratofortress Hocam 10.758,19 TL'den ekran kartı siparişi geçtim. Yarın elimde olacak. Umarım hakkımızda hayırlısı olur 😅 Ekstra olarak da gpu holder satın aldım.

İkinci el grubuna şu an yazamıyorum fakat Letgo üzerinden ilanlarımı paylaştım.
Discord üzerinden konuşabilirsek Mustafa Kemal Kahraman#5446 id ile ekleyebilirsiniz ☺️
@Umut Nas @NipponChemiConKYCap @er36po

Son düzenleme:
En güzel duygular sizin olsun hocam, teşekkür ederim ilginiz için ☺️
@B 52 Stratofortress Hocam 10.758,19 TL'den ekran kartı siparişi geçtim. Yarın elimde olacak. Umarım hakkımızda hayırlısı olur 😅 Ekstra olarak da gpu holder satın aldım.

İkinci el grubuna şu an yazamıyorum fakat Letgo üzerinden ilanlarımı paylaştım.
Discord üzerinden konuşabilirsek Mustafa Kemal Kahraman#5446 id ile ekleyebilirsiniz ☺️
@Umut Nas @NipponChemiConKYCap @er36po
Hayırlı olsun, umarım sıkıntısız bir süreç olur. Ayrıca, inceleme konusu da bekliyorum. :)

Hayırlı olsun, umarım sıkıntısız bir süreç olur. Ayrıca, inceleme konusu da bekliyorum. :)
Aslında genel olarak yaşanılan sıkıntılardan da bihaberim. Dikkat etmem gereken hususlar, yapmam gereken testler konusunda beni bilgilendirebilir misiniz hocam?

Vakit ayırıp da ilgilendiğiniz için çok müteşekkirim bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı