Sapphire RX 6800XT vs RTX 3070 MSI Ventus

Birşey soracağım 8500TL bütçem vardıya? Arasından hangisi?

Hocam 6800XT ve 370 arasindaysaniz tartismasiz 6800XT(6800XT'nin rakibi 3080'dir.).RX6800 ve 3070 ise yazilim ise NVIDIA donanim ise AMD tarafini secmelisiniz benim gorusum. RX6800 saf guc e donanim olarak daha gucluyke 3070 yazilim konusunda daha guclu. RTX teknolojisini kullanacaksaniz ulsuan almaniz gereken kart 3070 ama yuksek FPS alayim yuksek ayarlarda RTX kullanmam diyorsaniz RX6800 derim. AMD suanda RTX ve dlls benzeri 2 teknoloji ustundede calistigini belirtti. Duanda zaten RTX teknolojisi yaygin olmadigindan RX serisinde RTX'in guclu olmamasi pek kayip olmaz. Yakin gelecekte NVIDIA kadar olmasa da guzel bir ilerleme kaydedecegini dusunuyorum.
AMD’nin kötü bir donanımı car demiyoruz. Bir ürünün donanım özelliklerine bakmadan sadece sayılarla RAM ile FPS ile uzun ömürlülük tahmini yapılamaz diyoruz. Siz istediğiniz testi atın. Bu kartlar birbirinden atla deveyle çok uçurum olan kartlar değil.

Hocam siz anladigim kadariyla NVIDIA fanboyusunuz. Ben burada her iki kartinda iyi olan yonlerine gore tavsiye yapiyorum. Testler ortada Benchmark'lar ortada. Daha nasil bir kanit istiyorsunuz anlamiyorum.

Teknolojiler kafali es.

Esit sartlar altinda test edilmis. Acilsa buyuk ihtimalle fark daha az olacaktirki cogu oyun suanda bu teknolojileri desteklemiyor. Burada saf kart gucunu test ediyorlar. Oteki turlu yazilim girerse sonuc daha farkli olur.
RTX bir yazılım değil, DLSS de öyle. Bilmiyorsunuz ama ısrarla rastgele fikirler öne sürüyorsunuz. DLSS’in 1.0 ya da 2.0 sürümlerinin olması ve bir yazılım olması. Bunun yazılım üzerinden bir yükseltme olduğu anlamına gelmiyor. DLSS için ayrılmış bir yapı ve çekirdekler var kart üzerinde. Saf kart gücü diyorsunuz hala. Neyin ısrarı anlamıyorum ki. Zaten GDDR6 ve GDDR6X farkını bile göz ardı ediyorsunuz. Biri birinden önde diye değerlendirdiniz onu söyledik. Sonra testler üzerinden haklı çıkmaua çalışıyorsunuz. Tamam haklısınız madem mutlu olacaksınız. Gerçek bir bu kartlar birbirine çok yakın ve eşit değerde.
Hocam 6800XT ve 370 arasindaysaniz tartismasiz 6800XT(6800XT'nin rakibi 3080'dir.).RX6800 ve 3070 ise yazilim ise NVIDIA donanim ise AMD tarafini secmelisiniz benim gorusum. RX6800 saf guc e donanim olarak daha gucluyke 3070 yazilim konusunda daha guclu. RTX teknolojisini kullanacaksaniz ulsuan almaniz gereken kart 3070 ama yuksek FPS alayim yuksek ayarlarda RTX kullanmam diyorsaniz RX6800 derim. AMD suanda RTX ve dlls benzeri 2 teknoloji ustundede calistigini belirtti. Duanda zaten RTX teknolojisi yaygin olmadigindan RX serisinde RTX'in guclu olmamasi pek kayip olmaz. Yakin gelecekte NVIDIA kadar olmasa da guzel bir ilerleme kaydedecegini dusunuyorum.

Hocam siz anladigim kadariyla NVIDIA fanboyusunuz. Ben burada her iki kartinda iyi olan yonlerine gore tavsiye yapiyorum. Testler ortada Benchmark'lar ortada. Daha nasil bir kanit istiyorsunuz anlamiyorum.
Ben de ne zaman buraya dem vuracaksınız diye bekliyordum:):). Hiç şaşırtmıyor. Alttaki sistemimi görmediniz sanırım. Siz okuduğunuzu ve anlatılmak isteneni anlamıyorsunuz. AMD fan boyuyum ne olacak şimdi 😀😀😀. Tuttunuz teste çevirdiniz olayı sırf RAM miktarından dem vurup ordan olmadı fan boyluk. Bir iki yıl sonra bu teknolojilerin nereye evrileceğini bile bilmiyoruz. Tutmuşsunuz hala uzun ömürlülükten bahsediyorsunuz. Böyle bir değerlendirme mantığı yok anlamıyorsunuz ki. Neyin nereye evrileceğini bilmeden falcılık yapar gibi.

RTX bir yazılım değil, DLSS'de öyle. Bilmiyorsunuz ama ısrarla rastgele fikirler öne sürüyorsunuz. DLSS’in 1.0'ya da 2.0 sürümlerinin olması ve bir yazılım olması. Bunun yazılım üzerinden bir yükseltme olduğu anlamına gelmiyor. DLSS için ayrılmış bir yapı ve çekirdekler var kart üzerinde. Saf kart gücü diyorsunuz hala. Neyin ısrarı anlamıyorum ki. Zaten GDDR6 ve GDDR6X farkını bile göz ardı ediyorsunuz. Biri birinden önde diye değerlendirdiniz onu söyledik. Sonra testler üzerinden haklı çıkmaua çalışıyorsunuz. Tamam haklısınız madem mutlu olacaksınız. Gerçek bir bu kartlar birbirine çok yakın ve eşit değerde.

Hocam dedigimi yanlis anladiniz. Donanimdir ama yazilim ile gelistirilirler. AMD bu iki teknolojiyi 6000 serisi için gelistirdklerini soylediler.(dlls degil ama benzeri icin soylenmisti.)RX6800 ve 3070'in esit seviyede oldugunu bana gosterebilecek onaylanmis bir belge ya da incelemeyi bana onaylanmis bir kurumundan atabilirseniz sevinirim.Ben arada muazzam fark oldugunu 10'larca incelemeyle gosterebilirim.

Hocam dedigimi yanlis anladiniz. Donanimdir ama yazilim ile gelistirilirler. AMD bu iki teknolojiyi 6000 serisi için gelistirdklerini soylediler. RX6800 ve 3070'in esit seviyede oldugunu bana gosterebilecek onaylanmis bir belge ya da incelemeyi bana onaylanmis bir kurumundan atabilirseniz sevinirim.Ben arada muazzam fark oldugunu 10'larca incelemeyle gosterebilirim.
Hayır siz laf çevirmeyin. Kartın saf gücünü göstermekmiçin açılmamış dlss dediniz. Yazılım olduğu için. DLSS bir saf yazılım değil, donanımdır. Eşit seviyede olduğunu gösteren video attım zaten yukarıda izlemediniz herhalde. Açın geri dönün izleyin. Diyorum ki bunlar boş işler uzun ömürlülük vesaire. Sizin attığınız videoda yüzde 20 fark var. Benim attığımda yok. Testlere niye bakayım. Donanıma ve kendi deneyimime bakarım. Allah aşkına geçen sene RTX 2080’e karşılık Amd’nin kartı yoktu. O zaman 2080 için uzun ömürlü mü diyecektiniz. Şimdi kıyaslayın bakalım ne oldu 2080. O kadar boş bir iş ki FPS ve uzun ömür peşinde koşmak. Bunun bir ölçüsü yok ömür olayının. Mantık sabit olunca ısrarınızı anlıyorum. Ama boş yapıp fanboy diye saldırmanıza gerek yok. Siz haklısınız:):)

RTX bir yazılım değil, DLSS'de öyle. Bilmiyorsunuz ama ısrarla rastgele fikirler öne sürüyorsunuz. DLSS’in 1.0'ya da 2.0 sürümlerinin olması ve bir yazılım olması. Bunun yazılım üzerinden bir yükseltme olduğu anlamına gelmiyor. DLSS için ayrılmış bir yapı ve çekirdekler var kart üzerinde. Saf kart gücü diyorsunuz hala. Neyin ısrarı anlamıyorum ki. Zaten GDDR6 ve GDDR6X farkını bile göz ardı ediyorsunuz. Biri birinden önde diye değerlendirdiniz onu söyledik. Sonra testler üzerinden haklı çıkmaua çalışıyorsunuz. Tamam haklısınız madem mutlu olacaksınız. Gerçek bir bu kartlar birbirine çok yakın ve eşit değerde.

Ben de ne zaman buraya dem vuracaksınız diye bekliyordum:):). Hiç şaşırtmıyor. Alttaki sistemimi görmediniz sanırım. Siz okuduğunuzu ve anlatılmak isteneni anlamıyorsunuz. AMD fan boyuyum ne olacak şimdi 😀😀😀. Tuttunuz teste çevirdiniz olayı sırf RAM miktarından dem vurup oradan olmadı fan boyluk. Bir iki yıl sonra bu teknolojilerin nereye evrileceğini bile bilmiyoruz. Tutmuşsunuz hala uzun ömürlülükten bahsediyorsunuz. Böyle bir değerlendirme mantığı yok anlamıyorsunuz ki. Neyin nereye evrileceğini bilmeden falcılık yapar gibi.

UserBenchmark: AMD RX 6800 vs Nvidia RTX 3070 kagit uzsrindeki karsilastirmada burada mevcut. Hocam surada duzgunce tartisiyoruz ama inatla esit oldugunuz soyluyorsunuz. Hangi sistemi kullanirsaniz kullanin suanda NVIDIA fanboyu gibi davraniyorsunuz.

UserBenchmark: AMD RX 6800 vs Nvidia RTX 3070 kagit uzsrindeki karsilastirmada burada mevcut. Hocam surada duzgunce tartisiyoruz ama inatla esit oldugunuz soyluyorsunuz. Hangi sistemi kullanirsaniz kullanin suanda NVIDIA fanboyu gibi davraniyorsunuz.
Bu attığınız link sosyalde yasaklı. Çünkü gerçek ve güvenilir değil. Herkes böyle kanıtlar bulabilir.
Ayrıca orada 3070’i daha iyi gösteriyor. 😀
Bakmadan mı attınız.😀
FPS farkından ömür biçiyorsunuz o kadar komik ki. 😀😀😀.
Bütçene göre hangisini istersen onu al kardeşim. Sonuç bu. 😀

Son düzenleme:
Bu attığınız link sosyalde yasaklı. Çünkü gerçek ve güvenilir değil. Herkes böyle kanıtlar bulabilir.
Ayrıca orada 3070’i daha iyi gösteriyor. 😀
Bakmadan mı attınız.😀
FPS farkından ömür biçiyorsunuz o kadar komik ki. 😀😀😀.

Evet hocam orada 3070 %12 daha hizli gozukuyor. Bazi sitelerdede 6800 daha iyi gozukuyor. Burada demek istedigimde buama oyun testlerine baktigimizda 6800 %15-20 daha performansli gozukuyor.
Bakin buradada 6800 daha hizli gozukuyor. Siz diyorsunuz ya GDDR6X cok iyi diye ama pratige gelince pek bir +'si gozukmuyor. Buradada birbirimizle tartismanin bir mantigi yok kimseye bir şey kanitlama zorunlulugumuzda yok. Son olarak arkadasa tavsiyemizi verip konuyu kapatalim en sagliklisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı