Sapphire RX580 Pulse 8 GB vs ASUS Dual 4 GB

Sercan007

Centipat
Sitedeki forumlarda bir sürü tartışma var. Bana birebir kullanmış ya da fazla bilgili birisinin cevap vermesini istiyorum.
  • Sapphire'in RX580 8 GB mı ASUS Dual 4 GB mı?
  • Hangisi daha uzun ömürlü?
  • 8 GB'ın faydasını görür müyüm?
Numarayla cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat şunu eklemeliyim. Bu kart aslında ileriye dönük bir yatırım olmaz. Çünkü gücü belli ve yüksek vram kullanan oyunlarda stabil bir deneyim sunacaktır şu an için ama rdr 2 gibi bir oyunu 8 gb olsa bile ultrada çalıştıramaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu karşılaştırmaya bakarsak eğer 3 gb 1060 ile 4 gb rx 580 arasında çok fark yok. Arada 1 gb vram var ama 1060 çoğu yerde stabil olmasa bile daha yüksek fps değeri vermiş. Yani bir yerde kartın gücü de önemli oluyor.

Son düzenleme:
Asus'un şu kartı yaparken yaptığı en büyük hata 8 gb yapmaması olmuş. 4 gb versiyonuna sahibim ve 8 gb olduğu için sapphire tercih etmeni önereceklerdir çoğunlukla. Şu an için 4 gb versiyonu da sıkıntı çıkartmayacaktır. Alabiliyorsan aslında 590 al derim.
590 a kadar suanlik alamam okulum var açıkçası 570 den 580 e zor çıktım bütçe olarak ben beni 3 sene idare etisn istiyorum zaten güncel oyun çok oynamam 3 sene lik 4 GB işimi gormesede 8 GB gorur gibi

Fakat şunu eklemeliyim. Bu kart aslında ileriye dönük bir yatırım olmaz. Çünkü gücü belli ve yüksek vram kullanan oyunlarda stabil bir deneyim sunacaktır şu an için ama rdr 2 gibi bir oyunu 8 gb olsa bile ultrada çalıştıramaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu karşılaştırmaya bakarsak eğer 3 gb 1060 ile 4 gb rx 580 arasında çok fark yok. Arada 1 gb vram var ama 1060 çoğu yerde stabil olmasa bile daha yüksek fps değeri vermiş. Yani bir yerde kartın gücü de önemli oluyor.
Bnei 3 sene idarelik en baba 4 senelik bir ilerilik sunarmi sonuçta 4 GB dual ile araisnda 40 TL var
570 4 gb'de yeterli olur o zaman senin için aslında. Gene sen bilirsin.
Haklısın ama 580 ile 10 FPS var 3 sene 10 FPS yüksek oynamak güzel olacağını düşünüyorum 570 güncel cikicak oyunlarda 1-2 seneye 10 FPS önemli olucak benim için

Şimdi soğutma açısında iki modelde kötüleniyor forumda. Ben şahsen 2. ayımdayım bu kartı kullanmaktayım ve şu ana kadar 75 geçmedi yükteyken. Sapphire Pulse modelini ise deneyimlemediğim için bilemeyeceğim.

Şu videoya bakarsan vram değerinin farkını anlayabilirsin.

8GB almanız her türlü yararınıza. Nitro+ modelinede bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı