Sapphire RX590 8 GB düşük FPS

Koray Polat

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı topladığım tarih 2019 Kasım ayı.
B450 MS2h.
Sapphire RX 590.
Ryzen 5 1600.
8 GB Adata RAM.

Bilgisayarım ilk başlarda istediğim verimi veriyordu ama bazı sıkıntılar çıktığı için servise gönderdim. FPS sıkıntılı olduğunu ve kontrol edilmesini istedim. İlk zamanlarda LoL, Valorant gibi oyunlarda 200'ün altına inmeyen bir FPS değerim vardı ama şu an 200'ü bile zor görüyorum. İncehesap servise gönderdiğimde FPS değerlerinin normal olduğu söyleyip geri gönderdi. Ama DDR3 bir sisteme sahip olan arkadaşımın benden fazla FPS alması zoruma gidiyor. Ekran kartımın eskidiğini düşünmüyorum.
Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun daha 1 yıl daha garantisi mevcut.

Seni hırsız seni. :D

Bu arada hazıl almışken 5600 daha mantıklı değil mi?

İşlemcini değiştirmen ve RAM yükseltmesi yapman gerekiyor daha iyi bir performans alabilmen için.

İşlemciniz çok düşük kalmış. Kesinlikle Ryzen 5 3600 yapmanızı öneririm ayrıca 8x2 RAM yaparsanız daha iyi performans alırsınız.

Anlıyorum teşekkürler. Darboğaz mı deniyor buna şimdi?

Seni hırsız seni. :D

Bu arada hazıl almışken 5600 daha mantıklı değil mi?
Aynen, 1600 almışken 2600 alalım, onu almışken RAM'i 16 yapalım, onu yapmışken R5 3600 alalım, hadi onu da aldık 5600, o da yetmedi 5900. Abarttınız gerçekten, sistemi için normal değerler, yapması gereken ya işlemci ve anakartı satıp i3 10100F ile B460 almak, ya da RAM'i 8x2 yapıp, işlemciyi 3600 almak.
Anlıyorum teşekkürler. Darboğaz mı deniyor buna şimdi?
Hayır, bu işlemci için normal değerler deniyor.

Şimdi 1. Valorant CS:GO LoL gibi oyunlar ekran kartına değil de işlemcinin ön plana çıktığı oyunlardır.
2. DDR3 dediğin adamda zamanın en iyi bileşenleri vardır.
3. bir 8 GB daha RAM al çünkü AMD sistemin var.
4. R5 1600 işlemci oynadığın oyunlar açısından çöp bir işlemci.
5. en fazla 144Hz monitör kullandığını düşünüyorum, 200FPS alman sana hiçbir + sağlamayacaktır FPS düşüyorsa bu gelen güncellemelerden kaynaklıdır.
6. şu FPS meselesine neden bu kadar takıldığınızı anlamak mümkün değil oynamayı bilen adam seni 30FPS alan bir tost makinesi ile bile vuracaktır sen istersen gökyüzüne bakınca 1000FPS alan sisteme sahip olsan da o adam seni vuracaktır sebebi onun senden iyi oynaması senden iyi ekipmanlara sahip olması değil.
7.sisteminde hiçbir sıkıntı yok sıkıntı sende.

Hocam 8 GB RAM ekleyin geçin, bu kadar kasmanıza gerek yok. İşlemcinde o ekran kartını rahat kaldırabilecek düzeyde. 200 FPS üzerini görmek için masrafa gerek yok, 240 Hz monitörünüz varsa bilemem.
Hocam işlemci tabii ki yeterli ancak biz daha iyi performans istiyorsa diye önerdik 1.nesil amd çok iyi değil artık

Aynen, 1600 almışken 2600 alalım, onu almışken RAM'i 16 yapalım, onu yapmışken R5 3600 alalım, hadi onu da aldık 5600, o da yetmedi 5900. abarttınız gerçekten, sistemi için normal değerler, yapması gereken ya işlemci ve anakartı satıp i3 10100F ile B460 almak, ya da RAM'i 8x2 yapıp, işlemciyi 3600 almak.

Hayır, bu işlemci için normal değerler deniyor.

Çok mantıksız. Eski nesil yerine yeni nesil alınır. 5600 de uzun yıllar yeter.
Zaten illa bunu al demiyorum. Bütçesi varsa neden 5600 almasın tamamen gelecek odaklı. Gelecekte 3060 Ti takmak istedi diyelim 5600 ile hiç sorun olmaz.

Çok mantıksız. Eski nesil yerine yeni nesil alınır. 5600 de uzun yıllar yeter.
Zaten illa bunu al demiyorum. Bütçesi varsa neden 5600 almasın tamamen gelecek odaklı. Gelecekte 3060 Ti takmak istedi diyelim 5600 ile hiç sorun olmaz.
5600'ün kaç lira olduğunun farkında mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı