Sapphire RX590 8 GB düşük FPS

Koray Polat

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı topladığım tarih 2019 Kasım ayı.
B450 MS2h.
Sapphire RX 590.
Ryzen 5 1600.
8 GB Adata RAM.

Bilgisayarım ilk başlarda istediğim verimi veriyordu ama bazı sıkıntılar çıktığı için servise gönderdim. FPS sıkıntılı olduğunu ve kontrol edilmesini istedim. İlk zamanlarda LoL, Valorant gibi oyunlarda 200'ün altına inmeyen bir FPS değerim vardı ama şu an 200'ü bile zor görüyorum. İncehesap servise gönderdiğimde FPS değerlerinin normal olduğu söyleyip geri gönderdi. Ama DDR3 bir sisteme sahip olan arkadaşımın benden fazla FPS alması zoruma gidiyor. Ekran kartımın eskidiğini düşünmüyorum.
Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun daha 1 yıl daha garantisi mevcut.

5600'ün kaç lira olduğunun farkında mısınız?

Eğer gözlerinizle okuyorsanız (ki hiç sanmıyorum) orada bütçesi varsa alsın diyorum. Lütfen sırf eleştirmek için mesaj yazmayın.

Allah aşkına zaten TR de yaşıyoruz pingler belli. O oradaki değeri zaten anlayamazsın.

Çok mantıksız. Eski nesil yerine yeni nesil alınır. 5600 de uzun yıllar yeter.
Zaten illa bunu al demiyorum. Bütçesi varsa neden 5600 almasın tamamen gelecek odaklı. Gelecekte 3060 Ti takmak istedi diyelim 5600 ile hiç sorun olmaz.
Ya sen kendini komik mi zannediyorsun da kahkaha atıyorsun mesajıma? Daha işlemcinin ismini bilmiyorsun konuşma bari.

Doğru söylüyorsunuz hocam ancak çok FPS almak istiyor herhalde arkadaş. O yüzden önerdim.

Çok fazla FPS almak değil de bu karta göre değerlerin altında kalıp kalmadığını öğrenmek istedim.
PC inanılmaz sıkıntılıydı ve bende huy yaptı tüm forumlarda böyle geziyorum tamamen stabil değerler istiyorum.

200'ün altında değerler almanız normal, benchmarklar öyle söylüyor en azından.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sezon 1 videosunu atmanız biraz saçma olmuş hocam.

Attığın konu aradaki farkın anlayabileceğimize bir kanıt değil.

Bütçesi varsa diye bir kelime görmüyorum. :)

Çok mantıksız. Eski nesil yerine yeni nesil alınır. 5600 de uzun yıllar yeter.
Zaten illa bunu al demiyorum. bütçesi varsa neden 5600 almasın tamamen gelecek odaklı. Gelecekte 3060 Ti takmak istedi diyelim 5600 ile hiç sorun olmaz.

5600'ün kaç lira olduğunun farkında mısınız?

Buyurun alıntıladığınız mesaj. Belki görürsünüz diye iyice kalınlaştırdım.

Çok fazla FPS almak değil de bu karta göre değerlerin altında kalıp kalmadığını öğrenmek istedim.
PC inanılmaz sıkıntılıydı ve bende huy yaptı tüm forumlarda böyle geziyorum tamamen stabil değerler istiyorum.
Ekranda görünen dokular azalır/artar, buna bağlı işlemci ekran kartı kullanımı yükselir/azalır. O an ekranda ne görüyorsanız ona göre FPS alırsınız. Stabil değerleri elde etmeniz için FPS'i sabitlemeniz lazım ki hiç önermem. Sisteminize göre normal değerler.
Sezon 1 videosunu atmanız biraz saçma olmuş hocam.
Sezon 2'yi bulamadım. :)

Geri
Yukarı