Sat sınavı ve yurt dışında üniversite okumak

İnternette gezinirken sat sınavı diye bir sınav olduğunu öğrendim ve merak ettim. Normalde 2022-2023 eğitim yılında 11. sınıf okuyacağım. Anladığım kadarıyla İngilizce paragraf ve geometri ağırlıklı bir sınav. Şu an ingilizcem B2 seviyelerinde ve sınava girmeyi düşünüyorum. Sat sınavı hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi merak ettiğim şeyler sınavdan iyi bir sonuç aldığımız zaman bizi ne bekliyor yani YKS gibi tercih mi yapıyoruz, üniversiteler paralı mı yoksa burslu mu tam anlamadım şimdiden teşekkürler. Belirtmeyi unutmuşum bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.

Son düzenleme:
İnternette gezinirken sat sınavı diye bir sınav olduğunu öğrendim ve merak ettim. Normalde 2022-2023 eğitim yılında 11. sınıf okuyacağım. Anladığım kadarıyla İngilizce paragraf ve geometri ağırlıklı bir sınav. Şu an ingilizcem B2 seviyelerinde ve sınava girmeyi düşünüyorum. Sat sınavı hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi merak ettiğim şeyler sınavdan iyi bir sonuç aldığımız zaman bizi ne bekliyor yani YKS gibi tercih mi yapıyoruz, üniversiteler paralı mı yoksa burslu mu tam anlamadım şimdiden teşekkürler.
Hocam niyet mektubu ile başvuru yapılıyordu herhalde.
Youtube'da bununla ilgili videolar var. Aba yurt dışı eğitim, Gamze Sart vs.

İnternette gezinirken sat sınavı diye bir sınav olduğunu öğrendim ve merak ettim. Normalde 2022-2023 eğitim yılında 11. sınıf okuyacağım. Anladığım kadarıyla İngilizce paragraf ve geometri ağırlıklı bir sınav. Şu an ingilizcem B2 seviyelerinde ve sınava girmeyi düşünüyorum. Sat sınavı hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi merak ettiğim şeyler sınavdan iyi bir sonuç aldığımız zaman bizi ne bekliyor yani YKS gibi tercih mi yapıyoruz, üniversiteler paralı mı yoksa burslu mu tam anlamadım şimdiden teşekkürler. Belirtmeyi unutmuşum bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.

İngilizcesi çok zor bildiğim kadarıyla.

Bildiğim kadarıyla ap bireysel olmuyor ve okulumda ap programı yok.

''Advance Placement (AP) Nasıl Alınır?​

Öğrenciler lisans eğitimi almak istedikleri alana uygun AP derslerini seçerek bu dersin sınavına kaydolurlar. Adayların eğitim aldıkları lise AP programına kayıtlı ise bu kapsamda verilen dersleri tamamlayarak sınava hazırlanabilirler. Adaylar, AP programı olan bir lisede eğitim alıyor olmasalar dahi online AP derslerine kaydolarak sınavlara hazırlanabilir ve girebilirler. AP sınavına birden çok kez girmek mümkündür.''

Hocam bir de SAT için Ekşi Sözlük'e de bir bakın bence. Orada da güzel tavsiyeler vardı.

SAT sınavı Verbal ve Math kısımlarından ibaret bir sınavdır. Math kısmı çok zor değildir. Ama verbal kısmında zorlanmanız mümkün. İngilizceniz B2 seviyesindeyse SAT sınavına hazırlana bilirsiniz. Kursa giderseniz daha rahat olur sizin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı