SATA kablosu çoklayıcı aparatı var mı?

Kismebaby

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ŞANLIURFA
Daha fazla  
Merhaba, anakart B450M S2H SATA portlarından biri ekran kartı sebebiyle kullanılamıyor dirsekli kablolardan denedim ama olmadı acaba SATA kablosu çoklayıcı bir aparat var mı? Sürekli çalışan diskler değil zaten arşiv olarak kullanıyorum eğer basit bir aparat yoksa nasıl bir çözüm tavsiye edersiniz? Anakart değişimi yapmayı bile düşünüyorum bu sebepten.

Son düzenleme:
@Kismebaby mesajını okudum. Aynı anakarta defalarca montaj yaptım. Ekran kartı anakarttan uzun olan konfigürasyonlar da oldu. Ekran kartının altından geçebiliyor kablo. Bence sen benim mesajımı dikkatli oku.
Hocam takılıyor ama ekran kartını itiyor ekran kartının tam oturmasını engelliyor sana sözüm yok daha öncede çok yardımcı oldun bana :D

Hocam takılıyor ama ekran kartını itiyor. Ekran kartının tam oturmasını engelliyor. Sana sözüm yok. Daha önce de çok yardımcı oldun bana :D
Maalesef başka çözümün yok. SATA çoğaltıcı pek sağlıklı bir alternatif değil. Biraz daha bük kabloyu. Ekran kartı sokete girdikten sonra çok kastırmadan ittirmesi çok önemli değil.

Maalesef başka çözümün yok. SATA çoğaltıcı pek sağlıklı bir alternatif değil. Biraz daha bük kabloyu. Ekran kartı sokete girdikten sonra çok kastırmadan ittirmesi çok önemli değil.
Hocam peki sata kablosunu biraz traşlasam sorun olurmu kelepçesini söküp birazda zımparalarsam incelir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı