Satıcı cayma hakkı kapsamında iademi kabul etmedi

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar.
Geçenlerde G29 direksiyon seti aldım. Beğenmedim, iadeye yolladım. Satıcı iademi reddetti, şaşırtmadı. Ayrıca bana aşağıdaki gibi bir cevap verdi.
Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım ve haklı olduğumu biliyorum. Bu konuda yardımcı olacak birisi var mı? Önemli kısımlar nelerdir? Haksız bulunma ihtmalim var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220103_145039.jpg
    IMG_20220103_145039.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 120
THH'de avukat ne alaka ? Bu ucuz satıcı sizi korkutmak için bu şekilde yazmış. Kendiside biliyor iade yapması gerektiğini aslında, ama 3 iq korkutma yöntemi yapmış. Direkt THH başvurun.

Ayrıca aslında ürün ayıplıydı, debriyaj pedalına sonuna kadar basınca gıcırdıyordu. Çalışmasında sıkıntı yoktu ama. Bu da bir sebep oluyor mu?

THH'de haksız bulunursanız masraflar size ödetiliyor diye biliyorum ben de.

THH'ye başvurun ama mümkünse yüz yüze başvurun. Hem durumunuzu izah etmesi kolaylaşır hem arzu edinen ek bir şey varsa o an halletmiş olursunuz hem bu gibi kötü niyet kullanımına açık kişiler açısından olası ataklar göz önünde bulundurulur. Normalde online başvuru yapmanın etkisi yok ancak belirttiğim üzere satıcı kötü niyet belirtisi gösterdiği için pek usule uyacak gibi durmuyor. Avukat konusunda da arzu ederseniz avukat vasıtasıyla da başvuru yapmanız mümkün ancak pek gerek duyulan bir durum değildir. Ek olarak başvuru formu doldurabilir veya kendiniz başvuru formuna ek dilekçe oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı