Detroit: Become Human satın almaya değer mi?

Arkadaşlar olaya sadece oyunun hikayesi veya grafikleri olarak bakmayın. Söz konusu bu oyunu oynamak tamamen kumar işi. Oyun ben de dahil bir çok kullanıcıda VK_ERROR_DEVICE_LOST hatası veriyor ve geliştirici ekibin bu sorunu çözmek için zerre uğraşı yok, aylardır hala bir güncelleme almadı bu hatayla ilgili. Bu hatayı Reddit'te aratın derim çünkü oyunu oynamanıza engel oluyor.

Oyun olağanüstü derecede bozuk bir oyun, bana kalırsa paranızı boşa harcamayın derim çünkü sorunsuz çalışacağı meçhul. Epic Games'te iade var mıdır bilmiyorum ancak varsa alın deneyin, çalışırsa ne mutlu, çalışmazsa iade eder paranızı geri alırsınız.

Oyunu satın aldım ancak oynayabildiğim süre maksimum 30 dakikadır.

Oyun çoğu insanın aksine bende sorunsuz bir şekilde çalıştı. Ne FPS drop yiyordum ne de oyuna girmekte zorlanıyordum. Lakin şunu kesinlikle söyleyebilirim eğer ki gamepad sahibi değilsen almanı tavsiye etmem. Oyun tamamen gamepad ile oynanmak üzere tasarlanmış klavye fare çok yavan hissiyat veriyor. 200 lira verilecek bir oyun değil kesinlikle indirim bekleyin.

200 TL verecek başka bir oyun bulun derim şahsen oyunda size çok kısıtlı bir kontrol veriyor açıkçası ben videolarını izledim demosunu oynadım yetti.

Yani o zaman ekstra fiyat farkıyla gelen 'X' ibaresinin; işlemciye daha geniş aralıklarla OC potansiyeli sunması noktasında biraz işlevsiz kalmış gibi sanki, bence biraz da olsa gözle görülür bir şekilde farkı hissettirmeli X serileri, yoksa AMD'ye yakışmayan hareketler bunlar 😀.
X serisine dahil işlemciler genel olarak diğerlerine göre daha sağlam silikona sahip olabilir, kesin bir şey diyemem. X'in olayı daha iyi soğutucu ve mimarinin sınırlarına dayanmış frekanslar diyebiliriz herhalde. Aynı frekansa X olmayan modellere göre biraz daha düşük voltajda çıkıyor olabilirler.

Üretici kaynaklı açıklama olmadan tahminden öte bir şey söylenebilir mi bilmiyorum. Genel olarak bakarsak X'ler hız aşırtma yaparken yine X olmayan modellerle aynı duvarlara tosluyorlar gibi.

İşlemci 4.1 GHz 1.48V, bellekler 3200 MHz CL 16 ve ekran kartı 1340 MHz'e hız aşırtılmıştı hocam. Belki katkısı olmuştur. @Lemi Galip 'la baktığımızda 2600X'i geçiyordu çoklu çekirdekte diye hatırlıyorum 😄
Bak yine yaktıracaksın bana işlemciyi 😂

Oyunda teknik performans ve problemlerin kaldığını açıkçası düşünmüyorum. Daha 2 gün önce abartılanların aksine oyunu ilk defa i5 7500 + GTX 1060 6GB ikilisiyle yağ gibi pürüzsüz akıcı bir deneyim elde ederek keyifle bitirdim. Şu an için alınır mı, evet kesinlikle parasının hakkını veren ender yapımlardan biri olup çoğu orta düzey sistemlerde bile rahat bir şekilde çalışan, interaktif sinema tadında aksiyon-maceranın yanında kararlara bağlı olarak gelişen bir nevi Schrödinger kedisine benzeyen uzamsal kelebek etkisini net bir şekilde oyuncuya hissettirip mental anlamda bunu çok yönlü bir şekilde yansıtabilen kaliteli yapımlardan biri, ancak şu an itibariyle oyun biraz pahalı, alacak arkadaşlara indirim kovalamalarını tavsiye ederim 🙂.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı