Detroit: Become Human satın almaya değer mi?

1-Oynanış ve mekanikler: Klavye ve mouse ile rahatça oynamam gerekir. Elimin garip pozisyonlara geçmemesi gerekir.
Fare ile Dualshock'taki stick hareketlerini yapmak biraz zor olsa da (oynayanlar anlayacaktır :D ) kontroller gerçekten çok basit ama yeterli düzeyde.

2-Müzikler: O atmosferi yaşatacak güzel müzikler olmazsa olmazlarımdandır.
Şunları dinle, OST'nin müthişliğini anlarsın. Oyun sırasında daha da duygusal ve etkileyici oluyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3-Hikaye: Diğer 2 madde vasat bile olsa iyi bir hikayeli oyuna asla hayır demem.
Bu kriterler göz önünde bulundurularak Detroit: Become Human satın almaya değer mi size sormaya geldim. Elimde 200 TL var.
Yaptığınız her bir seçim, ileride yaptığınız her şeyi etkiliyor. "Bundan da bir şey olmaz." diyemiyorsunuz ve ileride ne olacağını kestiremiyorsunuz bile. Hikayesi aşırı duygusal, karakterler çok bağlayıcı.

Kısaca muazzam bir oyun. PC'ye portu baya sıkıntılı ama, PC'nizde açacağına internetten bakıp emin olduktan sonra alsanız daha sağlıklı olur.

Hocam, biraz konu dışı olacak ama, merakımdan soruyorum. Orta düzey bir anakart ve standart kule tipi bir soğutucuyla R5 2600X ve R5 1600'ün OC limitleri sence nasıl olur? 2600X sence 12 nm 1600 AF'yi her ikisi de OC'lu olacak şekilde çoklu çekirdekte geçebilir mi? Geçerse arada oluşacak fark ne kadar büyük olur?
İkisi de aynı frekansta olursa geçebilir belki ama dişe dokunur fark olmaz. Hemen hemen aynı olur muhtemelen.

Zen+ mimarisi için kırmızı çizgileri bilmiyorum. Kendim tecrübe edemedim, resmi bir duyuru da gelmedi. Zen mimarisi yani Ryzen 1000 serisi için 4.1 GHz kırmızı çizgi oluyor. Ötesine çıkanı görmedim. 4.1 bile nadir görülüyor. Ben 1.48V verdigimde stres testlerini genelde geçemiyordu. Oyunlarda sorun olmadığı için bir hafta kadar kullandım sonra 4 GHz'e çektim. 4 GHz ve 4.1 GHz için aradaki voltaj farkı uçurum resmen. 4.1'in ötesine LN2 olmadan geçemezsin büyük ihtimalle.

Oyunu 80 liraya almıştım. 80 lirayı hak ediyor fakat daha fazla vermezdim. Bence indirim bekleyin.
Hikaye olarak çok güzel bir oyun. Verdiğiniz kararların sonuçları iyi de olsa kötü de olsa yüzünüze vuruluyor :)

Alınır. Çünkü senin seçimlerinin olduğu oyunlar çok zevkli olur. Mesela ben bugün fallout 3 oyununa başladım. Ve oyun bana en az ilerlememi etkileyecek 7 tane seçenek sundu. Ve daha 20 dakikada sundu. 15 dakikada zaten hikaye falan anlattı. Bazen dedim ki "keşke şunu yapmasaydım" diye içimden geçirdim. Üstelik insanın içinde "şunu şöyle yapsaydım ne olurdu acaba, farklı bir kişi oluşturup oynasam ne olurdu acaba" diyor. Bu durumda oyun sıkmıyor, oynanırlığını artırıyor. Ve seçim konusunda detroit daha iyidir. Bence alınır, her kuruşunu hak eden bir oyun.

İkisi de aynı frekansta olursa geçebilir belki ama dişe dokunur fark olmaz. Hemen hemen aynı olur muhtemelen.

Zen+ mimarisi için kırmızı çizgileri bilmiyorum. Kendim tecrübe edemedim, resmi bir duyuru da gelmedi. Zen mimarisi yani Ryzen 1000 serisi için 4.1 GHz kırmızı çizgi oluyor. Ötesine çıkanı görmedim. 4.1 bile nadir görülüyor. Ben 1.48V verdigimde stres testlerini genelde geçemiyordu. Oyunlarda sorun olmadığı için bir hafta kadar kullandım sonra 4 GHz'e çektim. 4 GHz ve 4.1 GHz için aradaki voltaj farkı uçurum resmen. 4.1'in ötesine LN2 olmadan geçemezsin büyük ihtimalle.

Yani o zaman ekstra fiyat farkıyla gelen 'X' ibaresinin; işlemciye daha geniş aralıklarla OC potansiyeli sunması noktasında biraz işlevsiz kalmış gibi sanki, bence biraz da olsa gözle görülür bir şekilde farkı hissettirmeli X serileri, yoksa AMD'ye yakışmayan hareketler bunlar 😀.

Geri
Yukarı