Detroit: Become Human satın almaya değer mi?

navdir

Hectopat
Yer
Morioh
Daha fazla  
Oyun oynarken önem verdiğim 3 madde vardır.
1-Oynanış ve mekanikler: Klavye ve mouse ile rahatça oynamam gerekir. Elimin garip pozisyonlara geçmemesi gerekir.
2-Müzikler: O atmosferi yaşatacak güzel müzikler olmazsa olmazlarımdandır.
3-Hikaye: Diğer 2 madde vasat bile olsa iyi bir hikayeli oyuna asla hayır demem.
Bu kriterler göz önünde bulundurularak Detroit: Become Human satın almaya değer mi size sormaya geldim. Elimde 200 TL var.

1- PC'de oynanışı nasıl bilmiyorum ama genel olarak çok fazla hareket ve refleks isteyen bir oyun değil. Zaten oyun değil bi nevi interaktif film.
2-Müzikleri çok çok iyi hala arada bir açar dinlerim en beğendiklerim ise Little One ve Connor Kara chase yazarsan çıkar.
3-Öyle bir hikaye ki anlatamam ama şunu söyleyebilirim, oyunun sonunda verdiğiniz kararların sonucunu böyle müthiş bir kurguda görmek gerçekten çok tatmin edici. Ve çok fazla sonu olduğu için sonradan oynanabilirliği çok yüksek. İyi sonlarda da tatmin edici özellikle kötü sonlarda baya baya tatmin edici bir oyun.

Benim için oynanacak değil izlenecek bir oyun yukarıdaki arkadaşın dediği gibi. Zaten oyundan çok seçme senaryolu bir film gibi ilerliyor.

Ben PC'e gelmemişken meraktan tüm sonlarıyla birlikte izlediğim için satın almadım ancak bence mükemmel hikayesi var. Kolay kolay hikayeli oyun oynamadım oynamam ama bu oyun müthiş (izledim tabi oynamadım ama ben de koleksiyon için almayı düşünüyorum).
Ben satın aldım ama hiç oynamadım çünkü ilk çıktığında neredeyse bütün sonları ve bölüm içi kararları izlediğim için öyle boş boş duruyor 😀

Hikaye arıyorsan kesinlikle alınır diyorum.

Oyun teknik açıdan PC'de çok sorunlu çalışıyormuş herhalde, kimisi i7-8700 ile herhangi bir sorun yaşamazken kimisi de R5 2600 ile kasma/donma gibi problemlerle boğuşmuş, aynı şekilde 9400F'le de takılma sorunu yaşayan birçok kişi var, oyunu oynadın mı sen? Sende durum nasıldı?

Oyun teknik açıdan PC'de çok sorunlu çalışıyormuş herhalde, kimisi i7-8700 ile herhangi bir sorun yaşamazken kimisi de R5 2600 ile kasma/donma gibi problemlerle boğuşmuş, aynı şekilde 9400F'le de takılma sorunu yaşayan birçok kişi var, oyunu oynadın mı sen? Sende durum nasıldı?
Ben R5 1600 RX580 8GB ile drop yiyordum sürekli. Sonra sildim.

Ryzen 1600 ve RX 570'le ultra ayarlarda 30-40 FPS alıyordum diye hatırlıyorum. İlk geldiğinde oynamıştım. Arada 30'un altına iniyordu ama drop şeklinde anlık değil de ekran kartının gücü yetmiyordu. Eskiden de oyunları sabit 30 FPS oynadığım için beni rahatsız etmedi. 60 FPS yerine güzel grafikleri tercih ederim RPG oyunlarında.
Ben R5 1600 RX580 8GB ile drop yiyordum sürekli. Sonra sildim.
RAM'den dolayı olabilir, kaç GB?

Geri
Yukarı