Savaş Pilotluğu İçin Neler Gerekir ?

Savaş uçağı pilotluğu zordur. Sen bir de askeri eğitim/kargo uçağı bile demiyorsun, direkt F-16'dan bahsediyorsun, bunlar daha zor :)

Sayısal zekan varsa git sivil havacılık oku. 3-4 katı daha fazla maaş ile işe başlayıp, mağara ağzına, ev penceresine bomba atmak gibi bir eğitim simülasyonundan mahrum kalırsın. Onun yerine 30.000 feet'de yanan motorunla uğraşmak zorunda falan kalırsın :)

Dediğim gibi, askeri pilotluk zordur. Lisans meseleleri falan var bir de. Onlara girsem şimdi abi sen ne diyorsun dersin. Bu iş öyle bir hevesle yapılacak bir iş değil. Askeriyedeki çoğu kişi şu an sivile kaçmak istiyor ama lisans meseleleri yüzünden adım atamıyorlar.
Normal pilotda olabilirim aslında.Onlara ne gerekiyor.
@Jira normal pilotların ne yapması gerekiyor ?

Son düzenleme:
Matematikten ziyade okuduktan ve ondan sonraki zamanlarda yüksek G kuvveti seviyelerine dayanabiliyor olman lazım. Bu süreçte çok defa kendinden geçersin, bayılırsın, kusarsın falan hayatın mide bulantısıyla geçer.

Onun testleri için eğitim alanlarında özel simulasyonlar var. Kendi kendine ancak onun yarısından biraz azını lunaparktaki bazı aletlerde deneyim edebilirsin. Ama bu, alışmak için pratik bir çözüm değil.

Geri
Yukarı