Save Ralph gereksiz duyar

Bu animasyon büyük ihtimalle vegan bir kozmetik marka tarafından yaptırıldı. Sonra sözde hayvanseverler üzerinden duyar kastı.
Nasıl beslenmek için hayvan öldürüyorsak bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz. Kozmetik gereksiz bir sektör olsada çoğu deney için hayvan kullanmak durumundayız bildiğiniz gibi insan hakları insan deneylerine izin vermiyor.
Başlarda hak verirken yazının ikinci kısmıyla beraber çok kızdım size. Ne demek hayvanlar deney için kullanılabilir. Kozmetik için hayvanların kullanılması ve onlara acı çektirilmesi ayrı bir şey beslenmek için kullanmak ayrı bir şey. Doğada da canlılar arasında bir denge var ve bu dengeye göre besin zinciri oluşturuyorlar. Ancak birbirlerine işkence yapmıyorlar. Bu doğanın dengesini bozmaktır.

Kimse durduk yere böyle bir animasyon çıkarmaz, bence de vegan veya rakip firma tarafından yaptırıldı. Siz o kozmetik ürünlerini üreten firmalardan olsanız emin olun siz de hayvanları kullanırdınız. Kimse boşu boşuna para harcamak istemez. Şunu da ekliyeyim, hayvanların sağlığı mı daha önemli insanların mı 🙂

Hocam ben size bir soru sormak istiyorum.

Çok sevdiğiniz bir hayvanınız mı yoksa insanlık mı?

2021 yılında cogu deney için hayvan kullanmaya gerek yok. Sadece para göz firmalar için hayvan kullanmak daha düşük maliyetli görülüyor ve bu seri üretimdeki hayvanlar deneme tahtalarina dönüştürülüyor...

Gel seni test edelim öyle, sonra bilim için şart diye zirvalarsin. Naziler de bilim için insana aynılarını yapıyordu toplama kamplarında. Bilim gelişti ama insanlık öldü. Her şey bilim değil, bu yolda da her şey mübah olmamalı vicdanlı bir insan için.
Zaten kullanmanın zorunlu olmadığını biliyorum ama hizmete daha ucuza ulaşmak amacımız değil mi?

Bu animasyon büyük ihtimalle vegan bir kozmetik marka tarafından yaptırıldı. Sonra sözde hayvanseverler üzerinden duyar kastı.
Nasıl beslenmek için hayvan öldürüyorsak bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz. Kozmetik gereksiz bir sektör olsada çoğu deney için hayvan kullanmak durumundayız bildiğiniz gibi insan hakları insan deneylerine izin vermiyor.
Katılıyorum

Ben animasyonu beğendim. Bu hayvanların gereksiz yere zulüm görmesine karşıyım ancak bazı konularda bu canlılara ihtiyacımız var ne yazık ki. Bir ilacın güvenli olarak piyasaya çıkması karpuz seçmek gibi olmuyor maalesef. Aylar ve hatta yıllar süren test çalışmaları gerekiyor.
Bu animasyon gibi hareketler en azından bu işlemlerin daha sıkı takip edilmesine neden olacak bir kamuoyu baskısı oluşturacaktır.

Hiçbir canlı başka bir canlının keyfî isteğini yerine getirebilmesi için kendisinden veya kendi bedeninden feda edilmek zorunda bırakılmamalıdır. Parfüm ya da makyaj malzemesi hiçbir insanın temel ihtiyacı değildir. Bunlar olmasa da olur. Bu konuda bilimden kastınız biraz yanlış olmuş.

Nasıl beslenmek için hayvan öldürüyorsak bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz. Kozmetik gereksiz bir sektör olsa da çoğu deney için hayvan kullanmak durumundayız bildiğiniz gibi insan hakları insan deneylerine izin vermiyor.

Cebinde daha fazla para olması sebepsiz yere (mesajın devamını okuyun) hayvanların katledilmesine sebep oluyor üstelik hayvanları kullanmaya gerek olmayan test sistemleri varken mesela yapay hücre mesela bilgisayar AI sistemleri.

Kimse durduk yere böyle bir animasyon çıkarmaz, bence de vegan veya rakip firma tarafından yaptırıldı. Siz o kozmetik ürünlerini üreten firmalardan olsanız emin olun siz de hayvanları kullanırdınız. Kimse boşu boşuna para harcamak istemez. Şunu da ekliyeyim, hayvanların sağlığı mı daha önemli insanların mı 🙂

Hocam peki hayvanların sağlığı mı daha önemli? Ruj mu?

Geri
Yukarı