Save Ralph gereksiz duyar

Spooderman

Hectopat
Daha fazla  
Bu animasyon büyük ihtimalle vegan bir kozmetik marka tarafından yaptırıldı. Sonra sözde hayvanseverler üzerinden duyar kastı.
Nasıl beslenmek için hayvan öldürüyorsak bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz. Kozmetik gereksiz bir sektör olsada çoğu deney için hayvan kullanmak durumundayız bildiğiniz gibi insan hakları insan deneylerine izin vermiyor.

Bu animasyon büyük ihtimalle vegan bir kozmetik marka tarafından yaptırıldı. Sonra sözde hayvanseverler üzerinden duyar kastı.
Nasıl beslenmek için hayvan öldürüyorsak bilimsel gelişme içinde öldürebiliriz. Kozmetik gereksiz bir sektör olsada çoğu deney için hayvan kullanmak durumundayız bildiğiniz gibi insan hakları insan deneylerine izin vermiyor.
Hocam kusura bakmayın ama sizle aynı düşünceyi paylaşamıyorum ne demek bilimsel gelişme için bir canlının hayatına son verebiliriz? Olabilir mi böyle bir şey ,yazık değil mi yahu? Bilim gelişsin tabii ki de neden bir canlıyı öldürerek gelişssin ki?

2021 yılında cogu deney için hayvan kullanmaya gerek yok. Sadece para göz firmalar için hayvan kullanmak daha düşük maliyetli görülüyor ve bu seri üretimdeki hayvanlar deneme tahtalarina dönüştürülüyor...

Gel seni test edelim öyle, sonra bilim için şart diye zirvalarsin. Naziler de bilim için insana aynılarını yapıyordu toplama kamplarında. Bilim gelişti ama insanlık öldü. Her şey bilim değil, bu yolda da her şey mübah olmamalı vicdanlı bir insan için.

Hayvanları kullanmak durumunda falan değiliz. Yok öyle bir şey. Nasıl karpuzun iyi olup olmadığını dışarıdan anlayabiliyorsak, bu tarz şeylerin de hayvanlar üzerinde test edilmesine gerek yok. Her şeye "duyar kasma" demeyi bırakın artık, yeter. Bu duyar kasmak değil, duyarlı olmak. Aradaki farkı anlayamıyorsanız diyecek bir şeyim yok.

Öncelikle şunu söyleyeyim söylemezsem içimde kalacaktı, daha önce forumda birkaç yazınızı gördüm, yorumlamak bana düşmez fakat üslubunuz ve yazılarınız çok hoşuma gitti @Neverchanges.
İnsanlığın gelişmesine katkı sağlayacak deneylerde diğer canlıların(doğasından kopartılmamış, esaret altında doğmuş hayvanlar) kullanılmasına abartılmadığı sürece karşı değilim fakat güzellik gibi sektörlerde daha minimalize edilirse daha etik olacağını düşünüyorum.
Spooderman, maymunlar gelişmek, maymunlar yemeden muzun kalitesini anlayabilmek. Bak burada yollar anlatılmak:

Ben ne dediniz anlayamamak :).

Kimse durduk yere böyle bir animasyon çıkarmaz, bence de vegan veya rakip firma tarafından yaptırıldı. Siz o kozmetik ürünlerini üreten firmalardan olsanız emin olun siz de hayvanları kullanırdınız. Kimse boşu boşuna para harcamak istemez. Şunu da ekliyeyim, hayvanların sağlığı mı daha önemli insanların mı 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı