Sayısal mı yoksa eşit ağırlık mı?

Daha fazla  
Bu zamana kadar herkes çok sordu çok cevaplandı ama cevaplar neden SE bana yeterli gelmedi. Kafamda milyon tane soru var açıksası bundan 2 ay kadar önce sayısal seçtim. Ama çevrem tarafımdan çok fazla eşit ağırlık seç daha rahat edersin gibi laflar duyuyorum. Eşit ağırlıkta daha çok iş bulurmuşum gibi laflar duyuyorum notlar o kadar iyi olan bir öğrenci değilim ama sayısal yönüm olduğunu düşünüyorum, bir yorumda sizden olsun. (Anadolu lisesinde okuyorum.)

Bu zamana kadar herkes çok sordu çok cevaplandı ama cevaplar neden SE bana yeterli gelmedi. Kafamda milyon tane soru var açıksası bundan 2 ay kadar önce sayısal seçtim. Ama çevrem tarafımdan çok fazla eşit ağırlık seç daha rahat edersin gibi laflar duyuyorum. Eşit ağırlıkta daha çok iş bulurmuşum gibi laflar duyuyorum notlar o kadar iyi olan bir öğrenci değilim ama sayısal yönüm olduğunu düşünüyorum, bir yorumda sizden olsun. (Anadolu lisesinde okuyorum.)
Günümüz şartları için sayısal.

Sayısal alanda gerçekten iyi değilsen eşit ağırlıkta kısa sürede daha çok yol alabilirsin. Rakiplerin çok sağlam onu söylemeliyim. Ben bu sene sayısal hazırlandım fen liseliyim. Türkiye geneli denemelerde matematik yapabilen eşit ağırlıkçılar çok yüksek sıralamaları daha rahat elde edebiliyor.

Çevrenden kim gelip de sana "eşit ağırlık seç, daha rahat edersin" diyorsa, onun sözünü dinleme. Hangi alanda rahat edeceğin senin ilgin ve yeteneklerin ile ilgilidir. İkisinde de iş imkanları var. İlgin ve becerine uygun olanı seç.

Sen hangi bölümde daha iyiysen o bölümü seçmelisin. Çevrene göre hareket edersen, sonra başarısız olduğunda seni suçlarlar. Bizim millette zaten böyle bir kafa var. Sayısalın gerçekten iyiyse, sayısaldan devam et derim. Pek iyi değilse eşit seç.

Eşit ağırlık bölümde lise çok kolay geçer fakat ilerde asgari ücret maaş alırsın.
Öyle bir şey yok saçmalamayın?

Eşit ağırlıkta daha çok iş bulamazsın, verimli iş bulamazsın ama aşırı rahat edersin. Ben üniversitede başka iş yaparım vs. diyorsan eşit ağırlık seç.

Çevrenden kim gelip de sana "eşit ağırlık seç, daha rahat edersin" diyorsa, onun sözünü dinleme. Hangi alanda rahat edeceğin senin ilgin ve yeteneklerin ile ilgilidir. İkisinde de iş imkanları var. İlgin ve becerine uygun olanı seç.
Ben diyorum hocam şuan. Arkadaşım sayısalda yapamadı mesela arkadaş ortamı bozuldu o sayısal seçti diye. İnternet kafeye kaçarken biz, o fizik vs. çalışmak zorunda kaldı çünkü yapamadı. Şuan menzuna bıraktı hatta. Rahatlık açısından kesinlikle eşit ağırlık derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı