Sayısal okuma istiyorum ama sayısal seçen yok

ahmet_can873

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10. sınıfa geçtim 2. dönemde sayısal seçip üniversitede de dijital oyun tasarımı veya bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ama sınıfta sayısal seçebilecek sadece 3 kişi var ve okulda tek sınıf biziz. Üniversitesine gitmeden oyun yapabilir miyim?

Arkadaşlar 10. sınıfa geçtim 2. dönemde sayısal seçip üniversitede de dijital oyun tasarımı veya bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ama sınıfta sayısal seçebilecek sadece 3 kişi var ve okulda tek sınıf biziz. Üniversitesine gitmeden oyun yapabilir miyim?
Nasıl yani okulda tek 10.sınıf sizin sınıfınız mı?
Eşit ağırlık seçip YBS okuyabilirsiniz.

Üniversitesiz yaparsınız niye olmasın. Ben 17 yaşındayım. Çok fazla oyunum var. Bana sorarsanız Üniversiteye arkadaş ve ortam edinmek için gidin derim. Onun dışında ders konuları felan Tıp gibi önemli bölümleri okumayacaksanız gereksiz.

Oyun yapımı için üniversiteye gitmenize gerek yok. Bu bölümlerden mezun olmak sadece iş bulmanızı kolaylaştırır.

Nasıl oyun yapımını öğrenebilirim?

Üniversitesiz yaparsınız niye olmasın. Ben 17 yaşındayım. Çok fazla oyunum var. Bana sorarsanız üniversiteye arkadaş ve ortam edinmek için gidin derim. Onun dışında ders konuları falan tıp gibi önemli bölümleri okumayacaksanız gereksiz.

Nasıl öğrendin yapmayı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl oyun yapımını öğrenebilirim?

İnternette sınırsız kaynak var hangi pozisyonda çalışmak istediğine göre değişir ama öncelikle yazılım öğrenmelisin Unity ile başlamanı öneririm, derslerini de kolayca bulabilirsin. Sadece mantığını kavramak istiyorsan gamemaker Studio'ya bakabilirsin.

Ek olarak düz bir Anadolu lisesindeyseniz okulunuzu değiştirebilirsiniz.

Nasıl oyun yapımını öğrenebilirim ?
Öncelikle nasıl bir şey yapmak istediğinize karar vermelisiniz ve bu oyuna uygun oyun motoru seçmelisiniz. Örneğin mobil sektörde ilerlemek istiyorsanız Unity, GameMaker gibi oyun motorlarına göz atın. Ya da bilgisayar üzerinden ilerlemek, daha büyük ölçekli projelerde çalışmak istiyorsanız Unreal'ı inceleyin.

Geri
Yukarı