Sayısal zekam yok, yazılım öğrenebilir miyim?

EnesTkt

Hectopat
Daha fazla  
Sayısal zekam neredeyse hiç yok. Yazılım istiyorum. Bir tanıdık sayısal olmadan yazılım öğrenemeyeceğimi söyledi ama yazılım istiyorum. Sizce sayısal olmadan yazılım öğrenilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneyin, öğrenebilirsiniz. Normal bir yazılım mühendisi kod yazarken trigonometri problemi çözmüyor. Basit mantıksal kurallar var ama üst düzey şirketlerde belki de ihtiyaç vardır. Tabii ki üniversitesini bitirmek için sayısal derslerimiz iyi olmalı ama öğrenmek için gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey bilmeden ezbere de yazılımcı olabilirsin. Zaten oturmuş bir projede standartlar bellidir, nereye ne yazacağın da bellidir gider yazarsın.

Arka planda ne dönüyor onu bilmek istiyorsan, he şu şöyle olmuş şurdan gelmiş diyebilmelisin. Bunu da diyebiliyorsan sayısal mayısal önemli değil, yaparsın bir şekilde.

Sayısal zekam neredeyse hiç yok. Yazılım istiyorum. Bir tanıdık sayısal olmadan yazılım öğrenemeyeceğimi söyledi ama yazılım istiyorum. Sizce sayısal olmadan yazılım öğrenilebilir mi?

Sayısal içersindeki belli konularda iyi olman gerekiyor fakat bölümü kazanmak için illaki ya fen ya da matematikte başarı sergilemeniz gerek.

Geri
Yukarı