Hiç yazılım bilmeyen birisi Python öğrenebilir mi?

Gelen yorumlara epey güldüm. Arkadaşlar bir şeyi bilmeyen birisi, neyi öğrenip öğrenemeyeceğini de bilemez. Kestiremediğim şeyi neden size sorayım, olay ile ilgili bilgim olsa zaten konu açıp size danışmam herhalde:)
Gelen yorumlara gulme sebebini, kendini aciklayamamana bagla bence. Cunku sormak istedigin sey ile konu iceriginin ve konu basliginin alakasi yok.

"Yazilim bilmeyen Python ogrenebilir mi?" zaten bir kere yanlis bir soru. Python zaten bir yazilim dilidir, ayrica Python yazilim dillerinden sadece bir tanesidir. Her yazilim bilen Python bilecek diye bir kaide yok, diger yazilim dillerine hakim diye Python'da cok iyi olacak diye de bir kaide yok. Butun dillerin temeli algoritmadir. Algoritmanin mantigini kavrayan birisi, biraz da matematik bilgisi varsa istedigi her dili ogrenebilir. Sorunun cevabi "algoritma" yani. Bunu da konuya yazdigim ilk mesajda belirttim.

Gelen yorumlara epey güldüm. Arkadaşlar bir şeyi bilmeyen birisi, neyi öğrenip öğrenemeyeceğini de bilemez. Kestiremediğim şeyi neden size sorayım, olay ile ilgili bilgim olsa zaten konu açıp size danışmam herhalde:)

Gülünecek halde olan daha çok sizsiniz. Python veya başka bir dili öğrenmek için aşırı donanımlı olmaya gerek yok. Zaten bir programlama dilini bilmek için bilgisayar kullanmayı bilmeniz yeter.

Gelen yorumlara gulme sebebini, kendini aciklayamamana bagla bence. Cunku sormak istedigin şey ile konu iceriginin ve konu basliginin alakasi yok.

"Yazilim bilmeyen Python ogrenebilir mi?" zaten bir kere yanlış bir soru. Python zaten bir yazilim dilidir, ayrica Python yazilim dillerinden sadece bir tanesidir. Her yazilim bilen Python bilecek diye bir kaide yok, diger yazilim dillerine hakim diye Python'da cok iyi olacak diye de bir kaide yok. Butun dillerin temeli algoritmadir. Algoritmanin mantigini kavrayan birisi, biraz da matematik bilgisi varsa istedigi her dili ogrenebilir. Sorunun cevabi "algoritma" yani. Bunu da konuya yazdigim ilk mesajda belirttim.

Okuyamamana da bağlı olabilir. Çünkü yazılım bilmeyen birisi değil, yazılım ile ilgili hiçbir şey bilmeyen birisi yazmışım.

Cidden konu çok boş dönmüş. Bu kadar uzatmak size yakışmıyor. Arkadaş yazılıma tamamen cahil biri olarak konuyu açmış ve bu ilk cümlesinden anlaşılıyor. Düzgünce açıklama yapmak yerine ahkam kesiyorsunuz. Faydalı olacaksaniz düzgünce mesajınızı yazın tavırlı konusacaksaniz hiç konuşmayın.

Profesyonel seviyede ogrenemezsin 2-3 tane kurs izleyerek.
Ama programlama nedir sorusu hakkinda fikrin olusur, bir kac tane ufak tefek program da yazarsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı