Hiç yazılım bilmeyen birisi Python öğrenebilir mi?

sabaholmadan

Centipat
Daha fazla  
Yazılım ile ilgili hiç bilgim yok. Udemy'den 100 günlük sıfırdan Python kampı kursunu satın aldım. Sizce yazılıma dair hiçbir şey bilmeyen birisi bu yöntem ile ilerleme kaydedebilir mi?

Yazılım ile ilgili hiç bilgim yok. Udemy'den 100 günlük sıfırdan Python kampı kursunu satın aldım. Sizce yazılıma dair hiçbir şey bilmeyen birisi bu yöntem ile ilerleme kaydedebilir mi?
Zaten her başlayan bir şeyler bilmeden başlıyor değilmi hocam ?

Hocam insanlar anasının karnından yazılımcı veya Python bilirkişisi olarak doğmuyor. Herkes öğrenme sürecinden geçiyor. Dolayısıyla hiçbir şey bilmiyor olman Python öğrenmene engel değil.

Algoritmayla birlikte ilerlersen bütün yazılım dillerinde rahat edersin.

Bilenler anne karnındayken öğrendi sanki. Aldığın ders iyi mi kötü mü bilmiyorum ama ilerleme kaydedersin her türlü. Çalışırsan her şey olur 🫡

Arkadaşlar arkadaşın demek istediği başka yazılım dilleri bilmeden Python kullanmak. Yani önce öğrenmesi gereken başka şeyler var mı gibi. Hemen üstüne gitmeyin.

Öğrenebilir, bence C veya C++ ile başlayın işin mantığını kavradıktan sonra dilediğiniz programlama diline geçiş yaparsınız.
Gerek yok. Python, C/C++ neyle başladığın çok önemli değil. Temelleri iyi öğrendikten sonra çok bir anlamı yok dil seçiminin. Dil bir araç, projeye uygun araç seçimi yapılır.

Öğrenmeyle ilgili gerekli açıklamalar yapılmış zaten. Temel programlama prensiplerini de öğrenirsen yol üstünde daha rahat edersin.

Gelen yorumlara epey güldüm. Arkadaşlar bir şeyi bilmeyen birisi, neyi öğrenip öğrenemeyeceğini de bilemez. Kestiremediğim şeyi neden size sorayım, olay ile ilgili bilgim olsa zaten konu açıp size danışmam herhalde:)

Gelen yorumlara epey güldüm. Arkadaşlar bir şeyi bilmeyen birisi, neyi öğrenip öğrenemeyeceğini de bilemez. Kestiremediğim şeyi neden size sorayım, olay ile ilgili bilgim olsa zaten konu açıp size danışmam herhalde:)
Canım kardeşim biz de diyoruz ki, bir yerden başlanılmalı, neden öğrenilmesin?

Geri
Yukarı