Sayısalı sevmeyen ve yapamayan birisi fen lisesine gitmeli mi?

Finch0900

Kilopat
Merhabalar, bu sene LGS'ye gireceğim, sözelde yanlış çıkmayacağını düşünüyorum ama matematik ve fenden hiç umutlu değilim, çözmeyi de sevmiyorum. Fen lisesi kazanırsam gitmeli miyim?

Merhabalar, bu sene LGS'ye gireceğim, sözelde yanlış çıkmayacağını düşünüyorum ama matematik ve fenden hiç umutlu değilim, çözmeyi de sevmiyorum. Fen lisesi kazanırsam gitmeli miyim?

Gitmelisin kendini geliştirebildiğin kadar geliştir ve ülkeden kaç :D

Açık konuşmak gerekirse sayısalı sevmiyorum yapamıyorum Fen'i sevmiyorum deyip sayısala değil de eşit ağırlığa git diyen arkadaşlarda burada olacak.

Hayatının her yerinde fen dersleri var, okula hep bir şeyler katmak için gideriz kendimize, yapamıyorum gibi ifadelerden önce temelin çok önemli zaten fen dersleri açayip kolay LGS de.

Matematik öğrenmek için onu anlaman lazım ve ebzer mantığını hele ki ortaokulda ayrı bir yere koy ha yapamıyor musun canın sağ olsun lise de seni eşit ağırlık bekler ama bir şeyi yapmadan yapamıyorum demeyin.

Fen lisesi kazanmak kolay değil ancak kazanınca onun için 10 km yol bile çekilir, eğer ki düzgün bir programla çalışırsan kazanabilirsin ama kazanınca da gidip gitmemek sana düşüyor ben olsam Anadolu'ya giderdim daha çok kafa dengi bulabilmek için.

Eğer matematikte iyi bir net yapmak istiyorsan bol bol soru görmen lazım ayrıca fen lisesi gidip gitmemek sana kalmış eğer yaşadığın çevrede nitelikli bir Anadolu lisesi yoksa fen lisesine gitmen senin için daha sağlıklı olur.

Geri
Yukarı