Fizik olmayan birisi sayısalı değiştirmeli mi?

İstediğin bölüme bağlı. Fizik azımsanmayacak derecede önemliyse çok zorlanırsın. Ben o durumda bölümü bırakıp başka bölüm düşünürdüm.

Asıl soru şu, fiziğin üzerine yeterince gittin mi? Bazı kişiler bazı derslerde zorlanılar. Belki sendeki durum sadece bu. Normal biri 1 saatte anlıyorsa en 3 saatte anlıyorsun belki. O durumda daha fazla çalışmanı tavsiye ederim. Bir de kafasına ne kadar çalışırsa çalışsın girmeyen kişiler var. Onlardansan başka bölüm.

Lisedeki dersler hiçbir şey. Kendini onlarla sınırlama. Üniversiteyi düşün. Kafasına girmeyen biri bile sınavda Türkiye fizik ortalamasının 2-3 kat fazlasını çalışarak yapabilir.

Hayır hiç üzerine düşmedim hiçbir dersin hatta sadece sınavdan önceki gün çalışmayla.

Ben 11'e geçtiğimde her şeyde sıfırdım. 9'un ikinci dönemi pandemi çıktı 11 de yeni yeni okula geldik. Ne olmak istiyorsun? Bu ülkede sayısal harici çok para kazanmıyor. Ben Full 0 olmama rağmen sınavda aşırı kasmadan 34 bin yaptım (11 de güzel kastım). Fiziği gözünde büyütme kendi senemde fiziği gözünde çok büyütenlerin hiçbiri iyi sıralama yapamadı. Fizikden korkan çalışmıyor çalışmayınca da sınavda eline alıyor.

Henüz ne olmak istediğimi bilmiyorum ama yurt dışına çıkmak istiyorum.

Üniversite soracaktınız sanırım. Ankara üniversite. Hukuk mezunuyum. Avukatım evet.

Aıghh ben de Okan Hukuk 22 mezunuyum, avukat değilim. Yazılıma geçmeye çalışıyorum her ne kadar çevremdekilere hukuk tavsiye etmesem de Ankara Üniversitesi hukuk olunca binbaşı özçelik sesi ile okuyorum 😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı