SE 2020 vs IP X vs S20FE

Bütçe
9000 TL
Yok hocam 20 dk kapalı ekran.
Oyun mu oynuyordun o süre boyunca hocam full?

iPhone X : Günümüz için artık yaşlı sayılabilecek bir cihaz bence. Sağlam olsa bile elinizde 6-7 senelik bir cihaz tutuyor olacaksınız. Diğerlerine göre daha yavaş olacağını düşünüyorum.

SE2 : iPhone 11 işlemcili iPhone 8 denilebilir. Bataryası evet gününüzü çıkartmıyor ama gayet güçlü bir telefon. Telefona 3-4 saat bakarım derseniz alınabilir. Eksi olarak diğer 2 telefondan batarya ve ekran olarak çok eksik.

S20FE: Bence alınabilecek bir telefon. iOS'ta ömrü güncelleme belirliyor gibi bir şey. Ama Android'de o dert yok. Ekranı da gayet iyi, güncelleme olarakta çok derdiniz olmaz. S20FE mantıklı ama dediğim gibi ekrana çok bakmam, iOS'ta merak ediyorum derseniz SE2. X'i de elemenizi tavsiye ederim.

S20FE - SE2 - X olarak sıralayın. SE2'nin işlemcisi daha güçlü olabilir tahminimce öyle ama tek işlemci belirlemiyor.
Hocam haklısın ama dediğim gibi ios istiyorum gün içi kullanimda da hız olarak X'le SE2 arasında fark edilir derecede bi durum olacağını sanmıyorum. X den yana sorum ips ekranla değişmiş ekran ilerde face id gider mi? Cihazın değişen parçaları kasa-ekran-pil şeklinde sadece true tone pasif kozmetik durum vs sıfır cihazdan farksız şekilde çok kararsız kaldım.

Hocam o sure boyunca Full oyun oynamıyordum ama 1 saat oyun 40 dk YouTube kullanıyordum madem çok iOS istiyorsun ya bütçeyi artıracaksın ya da yurt dışı alacaksın X asla alınmaz ömrü bitti artık ve kronik sorunları var SE2 alabilirsin sonra pişman olursun demedi deme. Karar senin.

Hocam haklısın ama dediğim gibi ios istiyorum gün içi kullanimda da hız olarak X'le SE2 arasında fark edilir derecede bi durum olacağını sanmıyorum. X den yana sorum ips ekranla değişmiş ekran ilerde face id gider mi? Cihazın değişen parçaları kasa-ekran-pil şeklinde sadece true tone pasif kozmetik durum vs sıfır cihazdan farksız şekilde çok kararsız kaldım.
Hocam ikisi arasından SE2 seçerdim. Neden derseniz iOS 16 düzgün bir sürüm değil ve, öyle bir sürümde A11 çiplere yeni sürümü de vermedi Hem de X'te kronik ve bilinen bir sorun var. Ben olsam daha yeni olan SE2'yi seçerdim. Hem yenilenmiş, hem OLED ekran IPS ile değişmiş çok iyi değil. True Tone yok vesaire. XS falan deseydiniz XS olabilirdi ama.

@said şanlı Yazdıklarımda beğenmediğiniz nedir hocam? Yanlışım varsa düzeltirseniz çok sevinirim belki bir şeyler yanlıştır bir şey diyemeyeceğim. Eğer bütçe çıkarsa XS alınabilir.

SE2 ve SE3 kadar saçma telefon görmedim, isterse içinde M4 işlemci olsun o ekran ve Home tuşu ne ağa.

iPhone X desen 7 yaşında kronik sorunların babası bir telefon.

S20FE en mantıklı cihaz, SD865 halen güçlü bir işlemci. Telefonum şu oyunu açar mı ya da şu uygulamada kasar mı gibi derdin olmaz.

Hocam ikisi arasından SE2 seçerdim. Neden derseniz iOS 16 düzgün bir sürüm değil ve, öyle bir sürümde A11 çiplere yeni sürümü de vermedi Hem de X'te kronik ve bilinen bir sorun var. Ben olsam daha yeni olan SE2'yi seçerdim. Hem yenilenmiş, hem OLED ekran IPS ile değişmiş çok iyi değil. True Tone yok vesaire. XS falan deseydiniz XS olabilirdi ama.

@said şanlı Yazdıklarımda beğenmediğiniz nedir hocam? Yanlışım varsa düzeltirseniz çok sevinirim belki bir şeyler yanlıştır bir şey diyemeyeceğim. Eğer bütçe çıkarsa XS alınabilir.
X'lerde kronik ne var hocam bilmediğimden soruyorum. Çoğunda face id gidik onu biliyorum ama alacağım cihazda sağlam.

X'lerde kronik ne var hocam bilmediğimden soruyorum. Çoğunda Face ID gidik onu biliyorum ama alacağım cihazda sağlam.

Alacağın cihazda Face ID sağlam olsa ne olur, milletin arka cebinde 7 yıl gezmiş ve ekranı OLED iken LCD olmuş cihazdan bahsediyorsun.

Çok düşünme, S20FE al geç.

2024 yılının ortasında kendine 4.5 inç mi ne ve şaka gibi bir Home tuşunu layık görüyor isen SE2 de alabilirsin.

Prize bağlı yaşamaya hazır ol.

Son düzenleme:
Hocam X in ekranı OLED'den IPS dönmüş ya şöyle düşünün bir Mercedes'iniz var ve motorunu değiştirip renoult Clio motor takıyorsunuz.

Alacağın cihazda sağlam olsa ne olur, milletin arka cebinde 7 yıl gezmiş ve ekranı OLED iken LCD olmuş cihazdan bahsediyorsun.

Çok düşünme, S20FE al geç.

2024 yılının ortasında kendine 4.5 inç mi ne ve şaka gibi bir Home tuşunu layık görüyor isen SE2 de alabilirsin.

Prize bağlı yaşamaya hazır ol.

Evet hocam SE 2 kullanan biri priz ile bağ kuruyor neredeyse.

Hocam X in ekranı OLED'den IPS dönmüş ya şöyle düşünün bir Mercedes'iniz var ve motorunu değiştirip renoult Clio motor takıyorsunuz.

Evet hocam SE 2 kullanan biri priz ile bağ kuruyor neredeyse.

Bağ kurmayı boş ver, akraba bile olur. Güçlü işlemci ile minicik pil kombinasyonu zaten saçma.

Ben minik telefon seviyorum diyenler yanında tuğla gibi powerbank taşıyor, ne anlamı kaldı bu minikliğin?

Hepsi boş, Galaxy S20FE bahsi geçen cihazlara tekme tokat girer 😁

SE2 ve SE3 kadar saçma telefon görmedim, isterse içinde M4 işlemci olsun o ekran ve Home tuşu ne ağa.

iPhone X desen 7 yaşında kronik sorunların babası bir telefon.

S20FE en mantıklı cihaz, SD865 halen güçlü bir işlemci. Telefonum şu oyunu açar mı ya da şu uygulamada kasar mı gibi derdin olmaz.

Selamlar, bende SE2020 kullanıyorum Home tuşu var diye aldım ve büyük telefon sevmediğim için gayet memnunum telefondan 32 aydır kullanıyorum bugün birden kapanmış şarj da almıyor sanırım anakartta vs bir sorun oldu bu olmazda bozulursa SE2024 alırım.

Geri
Yukarı