SE-224-XT yerine Phantom Spirit 120 SE V2 alınır mı?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 591
Kule tipinden kule tipine geçmenin bir anlamı yok bana kalırsa. Geçmişken güzelinden bir toz filtresi ayarla ve sıvı soğutma al. TLOU ve Starfield gibi oyunlar zaten optimizasyonda sakat nadir oyunlardan ve aşırı yük bindiriyorlar. Render, stres testi, ağır yüklerde vs. sıvı soğutucular kule tipi soğutuculara nazaran biraz daha iyi performans sunuyor genelde.

Bu 75-78 dereceleri 65-68'e indirse yeterli bana. Lakin SE-224-XT ile Phantom spirit bu kadar fark oynatır mı?

Bir testte 214XT ve 207XT arasında yaklaşık 10 derece olduğunu görebiliyoruz.

214 ile 224 arasında pek fark olmadığını vephantom assasinin 207XT ayarında olduğunu düşünürsek en azından 7-8 derece fark olacaktır.

SE-224-XT ile çalışmıyor? 65'te çalışıyor ama başka oyunlarda. Açık dünyada çöküyor tepesine.

Rust'ta 65-70 civarı alıyordu arkadaş genelde 65 sabit.

Dediğim gibi Phantom spirit alırsan en az 7-8 derece farklar ile karşılaşırsın. Ama diyorsan ben garantiye alayım cebimde param bol baba 360-420 modellere yönelebilirsin.

Bana soracak olursak al Phantom spirit yoluna devam et.

Ki se234xt ile 5800x3d kullanıyordu bir arkadaşım daha o da rustta 70-75 arasında gidip geliyordu.

Rust'ta 65-70 civarı alıyordu arkadaş genelde 65 sabit.

Dediğim gibi Phantom spirit alırsan en az 7-8 derece farklar ile karşılaşırsın. Ama diyorsan ben garantiye alayım cebimde param bol baba 360-420 modellere yönelebilirsin.

Bana soracak olursak al Phantom spirit yoluna devam et.

Mevzu para değil sıvı soğutmaları sevmemem ve montajıyla uğraşamayacak olmam. Ben kule tipiciyim, eski kafa gidiyoruz. Rust, Valorant gibi oyunlarda SE-224-XT de böyle çalışıyor ama ne zaman açık dünya oynasam ya da RT açsam işlemcinin yüküne zor cevap veriyor.

Mevzu para değil sıvı soğutmaları sevmemem ve montajıyla uğraşamayacak olmam. Ben kule tipiciyim, eski kafa gidiyoruz. Rust, Valorant gibi oyunlarda SE-224-XT de böyle çalışıyor ama ne zaman açık dünya oynasam ya da RT açsam işlemcinin yüküne zor cevap veriyor.

Yani ben alacağım ürünün fiyatına göre sunduğu performansı da göz önüne bulunduruyorum.

Sıvı soğutma ile uğraştım lanet ettim. Hava soğutmanın rahatı ve performansını göz önünde alıyorum, 240'lık sıvı soğutmamın sıfır performansı ile eldeki AK400'ün şu anki performansını kıyaslıyorum. 3-5 derece için ne cepten para çıkarmaya gerek görüyorum ne de kendimi yormaya.

5800x3D ile SE234 kullanan arkadaşım da oldu RT o bu Full ayarlarda 75 derecelerde oynadı oyununu.

Phantom spirit 7700X-7800x3D, 7950X, 7950x3D'yi rahat rahat soğutabilen bir ürünken 5700x3D'yi rahat rahat soğutur. Ki yüksek ihtimalle de 65-70 arasında oynatır.

Kesinlikle geçilmeli. Bende de bir alt modeli var o firmanın ve hiç memnun değilim soğutma performansından. Yazın ben de değişmeyi düşünüyorum.

Şu olsa uğraşırsın gibi sıvı soğutma ile.

Beğensem çoktan almıştım. EVA-02'de bir klavye bir de GPU tutucuyu beğendim. Yedek olarak birer tane daha bile alabilirim o derece.

Ama kasa ve soğutucuda çizgim belli. Corsair 270R değiştirilmeyecek ve sıvı soğutma alınmayacak.

Neyse aldık bir tane bakalım ne fark yaratacak.

yhgg.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı