Sea of Thieves'de sürekli ekran kartı çöküyor

429905

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyunu oynarken belirli bir zaman aralığı olmadan rastgele zamanlarda ekran kartı hatası hatası veriyor ve oyun kapanıyor son zamanlarda çok sık olmaya başladı.

Hatanın açıklaması: video driver crashed and was reset! Make sure your video drivers are up to date. Exiting.
Elimde bir fotoğrafı yok ama daha önce burada konusu açılmış oradan aldığım resim.

1677575717042.png

Daha Önceki konu

Önceki konudaki arkadaş termal macunu değiştirdikten sonra çözmüş öyle bir şey yapmadım daha çok yazılımsal çözümleri denedim.

Sıcaklık normal 70 derece civarlarında geziyor. Şu anda tek karşılaştığım oyun Sea of Thieves bazen Hogwarts Legacy dede oluyor ama onun oyunla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Dostum bu sorun oyundan da kaynaklı olabilirmiş emin değilim ama sistemi yeni olanlarda da gözükmüş, kroniktir belki...

Bütün yazılımsal sorunları denediğiniz taktirde iş uygulamaya geçiyor bence siz termal macunuda değiştirin ne olur ne olmaz.

İşlemcininkini değiştirmek aklımdaydı zaten aynı zamanda bunu da denerim bir değişme olursa güncellerim.

İsterseniz yine de silmediyseniz DDU ile silip yükleyin kartlarınızı.

Genelde temiz kurulum seçeneğiyle yaparım ama deneyeceğim sağ olun.

İşlemcininkini değiştirmek aklımdaydı zaten aynı zamanda bunu da denerim bir değişme olursa güncellerim.

Genelde temiz kurulum seçeneğiyle yaparım ama deneyeceğim sağ olun.
Hocam eğer sıcaklılar yük altınca 80lere dayanmıyorsa lüzumu yok termalin.
Driverları DDU ile silip WHQL sürümlerinden kurun o da olmazsa Hogwards Legacy zaten sorunlu deniyo diğer ağır oyunlarınızda da sorun yaşamıyorsanız bence nasipsizlik.

Hocam eğer sıcaklılar yük altınca 80'lere dayanmıyorsa lüzumu yok termalin.
Driverları DDU ile silip WHQL sürümlerinden kurun o da olmazsa hogwards legacy zaten sorunlu deniyor diğer ağır oyunlarınızda da sorun yaşamıyorsanız bence nasipsizlik.

1677598579325.png

Dediğinizi yaptım hocam bu sürücü güncellemesi bugün gelmiş tekrar deneyeceğim.

Güncelleme: Eski sürücüyü kaldırıp yenisini kurdum yaklaşık 40 dakika Miles Morales oynadıktan sonra yine crash raporu aldım sorun muhtemelen kartla alakalı.

1677602045931.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1685291

Dediğinizi yaptım hocam bu sürücü güncellemesi bugün gelmiş tekrar deneyeceğim.

Güncelleme: Eski sürücüyü kaldırıp yenisini kurdum yaklaşık 40 dakika Miles Morales oynadıktan sonra yine crash raporu aldım sorun muhtemelen kartla alakalı.

Eki Görüntüle 1685353
Eski sürücü kurun hocam olmuyorsa pes edeceğim. İki önceki WHQL sürümünü kurun.

Eski sürücü kurun hocam olmuyorsa pes edeceğim. İki önceki WHQL sürümünü kurun.

1677607989600.png

2 öncekini kurdum hocam 1 saat kadar test edip tekrar güncelleme yaparım buraya.

Güncelleme: Mesajı attıktan sonra hemen oyuna girdim ilk crashimi aldım 40 dakika olmuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı