Seagate Barracuda 1.5TB arızası

önderkuzu

Hectopat
Saygı deger arkadaşlar elimde 1 adet Seagate Barracuda 1.5TB bulunuyor model no: ST 1500DM003 Windows 10 kullanıyordum disk onarma diye bir şey belirdi ekranda bende ok dedım demez olaydım HDD bırdaha PC gormedı lakin sorun şu BIOS üzerinden HDD ismi cıkıyor görüyor yani lakin HDD takılı iken Win. Acılmıyor Win yazısı cıkıyor saatlerce beklesemde PC acılmıyor HDD cıkartıyorum PC sorun yok HDD eski biliyorum ama benim için içindeki veriler cok önemli. Bu HDD'ye yapacak bir şey var mıdır?

Dosya Ekleri

• SEAGATE BARACUDA 1500 GB HDD.jpg
    SEAGATE BARACUDA 1500 GB HDD.jpg
    121,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Saygı deger arkadaşlar elimde 1 adet Seagate Barracuda 1.5TB bulunuyor model no: ST 1500DM003 Windows 10 kullanıyordum disk onarma diye bir şey belirdi ekranda bende ok dedım demez olaydım HDD bırdaha PC gormedı lakin sorun şu BIOS üzerinden HDD ismi cıkıyor görüyor yani lakin HDD takılı iken Win. Acılmıyor Win yazısı cıkıyor saatlerce beklesemde PC acılmıyor HDD cıkartıyorum PC sorun yok HDD eski biliyorum ama benim için içindeki veriler cok önemli. Bu HDD'ye yapacak bir şey var mıdır?

Bu işi yapan insanlar var fakat çok fazla veriniz varsa pahalıya patlayabilir.

Başka bir diske herhangi bir Linux işletim sistemi kur. Ben Pardus kullanmıştım. HDD diski harici olarak tak. HDD tamamen fişi çekmediyse burada HDD ve içindeki dosyaların görünür. Oradan direkt kopyala yapıştır ile dosyaları başka diske at. Bizim eski HDD bozulunca önemli verileri böyle kurtardım.
Bu işi yapan insanlar var fakat çok fazla veriniz varsa pahalıya patlayabilir.
Dediğim yöntem işe yaramazsa ve veriler gerçekten çok önemli ise iyi bir para vererek bu da yapılabilir.

Başka bir diske herhangi bir Linux işletim sistemi kur. Ben Pardus kullanmıştım. HDD diski harici olarak tak. HDD tamamen fişi çekmediyse burada HDD ve dosyaların görünür. Oradan direkt kopyala yapıştır ile dosyaları başka diske at. Bizim eski HDD bozulunca önemli verileri böyle kurtardım.

Dediğim yöntem işe yaramazsa ve veriler gerçekten çok önemli ise iyi bir para vererek bu da yapılabilir.

Evet, sizin dediğiniz yapılabilir. Fakat şimdilik HDD alacak paraniz yoksa bir yakınınızın bilgisayarından USB belleğin içine En az bir Windows 7 Starter kurup bilgisayarı USB'den boot edip kullanabilirsiniz. Bu işlem için en az 8 GB alana sahip bir USB belleğe ihtiyacıniz var.

Bilgisayar windows logosuna geldi mi kapat aç. Bu işlemi 5 kere yap. Otomatik onarma gelecek. Gelişmiş seçenekler> Komut istemi. Ardindan sırasıyla şunlari yaz : Bootrec /fixmbr Bootrec /fixboot Bootrec /rebuildbcd. Bundan sonra PC'yi yeniden başlat.

Hepinizden Allah razı olsun dedıklerınızı yapacagım sorun cıkar ise tekrar yazarım iyi günler dilerim ama benim tahminimce HDD BIOS uctu hurdası lazım galiba.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı