Seagate Barracuda Texture geç yükleniyor ve takılıyor

kanatsız kartal

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 ay önce bir İtopya'dan "Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 " özellikleri bu şekilde olan bir HDD aldım. Her şey güzel giderken oyunlarda textureların kat kat yüklendiğini fark ettim ve belli oyunlarda mekan değiştirdiğim sırada kasmaların meydana geldiğini gördüm, kasmalar derken herhangi bir yüklenme sırasında resim resim hareket ediyorum. Sizce bu sorun benim düşündüğüm gibi HDD kaynaklı bir sıkıntı mı? Eğer öyleyse ne yapmalıyım? (Not: SSD kullanmıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 ay önce bir İtopya'dan "Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 " özellikleri bu şekilde olan bir HDD aldım. Her şey güzel giderken oyunlarda textureların kat kat yüklendiğini fark ettim ve belli oyunlarda mekan değiştirdiğim sırada kasmaların meydana geldiğini gördüm, kasmalar derken herhangi bir yüklenme sırasında resim resim hareket ediyorum. Sizce bu sorun benim düşündüğüm gibi HDD kaynaklı bir sıkıntı mı? Eğer öyleyse ne yapmalıyım? (Not: SSD kullanmıyorum.)
Detaylı bir şekilde sistem özelliklerinizi yazarmısınız?

AMD FX-8370 eight-Core Processor 4.00GHz işlemci
1660 Ti ekran kartı
8 GB RAM

Bilgisayarımın içi ve işlemcim inanılmaz derecede tozlandı sizce ondan da kaynaklanıyor olabilir mi?

AMD FX-8370 eight-Core Processor 4.00GHz işlemci.
1660 Ti ekran kartı.
8 GB RAM.

Bilgisayarımın içi ve işlemcim inanılmaz derecede tozlandı sizce ondan da kaynaklanıyor olabilir mi?

Hangi oyunu oynadığınıza bağlı ağır bir oyun oynuyorsanız bende yaşıyordum bu sorunu SSD alana kadar. Üstelik işletim sistemide HDD üzerine kurulysa bir de oyun oynayınca normal. Siz gene işlemci seçeneğini es geçmeyin.
Temizliğinizi yapın üstelik havalar bu kadar sıcak.

Geri
Yukarı