Seagate FireCuda 120 500GB alındıktan sonra yapılması gerekenler

DARKVENOM

Hectopat
Amazon üzerinden FireCuda 120 500GB satın aldım. Sağ olsun Sosyal'den yardımcı oldular. Satın alım sonrası neler yapılması gerekiyor? Garanti süresini nasıl doğru kullanırız? Bir de içindeki bileşenlere flash ID ile bakmak istiyorum.
@hakan yaeger@PossibleTurco

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle bir önceki konuda anlatmıştım size. SeaTools SSD GUI programını kurmanız gerekiyor.
SSD seri numaranızı paylaşırsanız yardımcı olabilirim garanti süresi hakkında.
Şu konuda yapılması gerekenler bölümünde ki adımları yapabilirsiniz. Aynı firmanın SSD'si zaten benimki de. :)

Hocam öncelikle bir önceki konuda anlatmıştım size. Seatools SSD GUI programını kurmanız gerekiyor.
SSD seri numaranızı paylaşırsanız yardımcı olabilirim garanti süresi hakkında.
Şu konuda yapılması gerekenler bölümünde ki adımları yapabilirsiniz. Aynı firmanın SSD'si zaten benimki de. :)

Evet kurdum o programı sürücü güncellemesi için falan programdan bir şey yapmam lazım mı yoksa kendi otomatik yapıyor mudur?
Ürünümün seri numarası 7SV002MJ hocam.

Evet kurdum o programı sürücü güncellemesi için falan programdan bir şey yapmam lazım mı yoksa kendi otomatik yapıyor mudur?
Ürünümün seri numarası 7SV002MJ hocam.
Bir şey yapmanıza gerek yok. Orayı SSD sağlığını takip etmek için kullanabilirsiniz. Ya da sıcaklığını falan görmek için işte. Bakıyorum seri numaranıza şimdi.

Baktım evet Firecuda 510 çıkmış. Onun için de bir Mail atarsanız çözerler sorununuzu. İşte SSD'nizin Firecuda 510 değil 120 olduğunu anlatın.
Buradan ulaşabilirsiniz kendilerine.

Etiket gelmedi, ama olsun.
Buradan "Phison nvme flash id2" indirin, exe dosyasını çalıştırın. Oradan disk numarasını seçin ve enterlayın. Ondan sonra ekrana bir şeyler gelecek, onları da ekran görüntüsü alıp paylaşın.

Etiket gelmedi, ama olsun.
Buradan "phison flash id" indirin, exe dosyasını çalıştırın. Oradan disk numarasını seçin ve enterlayın. Ondan sonra ekrana bir şeyler gelecek, onları da ekran görüntüsü alıp paylaşın.
Hocam onunla olmuyor. NVMe Flash ID2 ile gözüküyor özellikler. Phison S12 için olanla hiçbir bilgi gözükmüyor. O kilitli olmayan Phison S12'ler için çünkü.
Bunu indirmeli görmesi için özellikleri.

1615472850436.png

@DARKVENOM Hocam endişelenmeye gerek yok SSD'niz FireCuda 120 olarak gözüküyor. Sanırım garanti sorgulama ekranında FireCuda 120'yi eklemeyi unutmuş Seagate. Neyse bir sorun olmadığı gözüküyor en azından.

Hocam onunla olmuyor. NVMe flash ID2 ile gözüküyor özellikler. Phison S12 için olanla hiçbir bilgi gözükmüyor. O kilitli olmayan phison S12'ler için çünkü.
Bunu indirmeli görmesi için özellikleri.

Evet, phison S10 var sanıyordum, karıştırmışım.

Hocam şöyle ki bunu açtıktan 5 saniye sonra bilgisayarın faresi gitti dondu yani 30 saniye sonra tekrar geldi yazılar devam etti bir daha dondu gene yaklaşık 30 saniye sonra işlem bitti eski SSD'imde böyle bir şey olmamıştı bunun olması normal midir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 59

Geri
Yukarı